Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Tesla CEO’su Elon Musk’tan Bitcoin ATM’si Açıklaması Geldi

Tesla CEO’su Elon Musk’tan Bitcoin ATM’si Açıklaması Geldi

ABONE OL:google-news

İddialara göre Tesla, Fremont Fabrikası ve Gigafactory Nevada’da Bitcoin ATM’leri kurmuştu. Fakat CEO Elon Musk bu iddiaları yalanladı.

Bitcoin ATM’lerinden biri ilk olarak Twitter kullanıcısı Will Reeves tarafından tespit edildi. Tweet’e, devasa fabrika kompleksinin kuzey tarafındaki ATM’nin konumunu ortaya çıkaran bir Google haritaları eşlik etti. Bitcoin ATM’lerinden sorumlu şirket olan LibertyX, Finbold’a ulaştı ve Reeves’in görüşünü resmi bir açıklamayla doğruladı:

“Tesla lokasyonları Ağustos ayından beri yayında. ATM’ye şu anda yalnızca çalışanlar erişilebiliyor.”

Bitcoin ATM şirketi ayrıca Gigafactory Nevada’da yeni bir ATM kurmadığını belirtti. Bu, tesisteki zaten kurulu olan üç ATM’ye yazılım aracılığıyla Bitcoin satış özellikleri ekledi. LibertyX’in web sitesinde hızlı bir arama yapıldığı zaman Tesla’nın Fremont Fabrikasında çalışanların kullanması için bir Bitcoin ATM’si olduğu anlaşılıyor.

Hevesli Tesla destekçileri, Elon Musk’ın kripto para birimleri ve özellikle Dogecoin ve Bitcoin ile ilgi çekici ilişkisini biliyor. Geçtiğimiz Haziran ayında, kripto dolandırıcıları Elon Musk ve SpaceX’i YouTube izleyicilerinden 150.000 dolara kadar para çalmak için kullanmıştı.

Elon Musk İddiaları Yalanladı

Elon Musk ise Twitter üzerinden “Bence bu iddialar doğru değil” mesajını yayımladı. Fakat tweet daha sonra silindi. Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü bu tweet’te yer alan iddianın “doğru” olduğuna inanmadığını söyledi. Musk’ın yanıtladığı gönderi, muhtemelen tweetine yanıt olarak silindi.

Elon Musk her ne kadar ismi dolandırıcılıkta sıklıkla kullanılsa da kripto para birimlerinin destekçisi ve kripto para endüstrisinde etkili bir figür olmaya devam ediyor. Özellikle “parlak” bir yapıya sahip olduğu için Bitcoin’i alkışlayan Musk, Dogecoin hakkında da olumlu mesajlar vermesiyle biliniyor. Şayet ATM iddiaları doğruysa Musk’ın kripto para birimleri konusundaki duruşunun hala geçerli olduğunu anlayabiliriz.

Hatta Tesla CEO’sunun, Bitcoin ATM’lerini sadece iki Gigafactory’le sınırlandırmayacağı da söyleniyor. LibertyX, kuruluma hazır daha fazla Bitcoin ATM’sine sahip olduğunu belirtiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoin Desk
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar