Yükleniyor...

Tesla CEO’su Elon Musk’tan Bitcoin ATM’si Açıklaması Geldi

İddialara göre Tesla, Fremont Fabrikası ve Gigafactory Nevada'da Bitcoin ATM'leri kurmuştu.

esla CEOsu Elon Musktan Bitcoin ATMsi Aciklamasi Geldi

İddialara göre Tesla, Fremont Fabrikası ve Gigafactory Nevada’da Bitcoin ATM’leri kurmuştu. Fakat CEO Elon Musk bu iddiaları yalanladı.

Bitcoin ATM’lerinden biri ilk olarak Twitter kullanıcısı Will Reeves tarafından tespit edildi. Tweet’e, devasa fabrika kompleksinin kuzey tarafındaki ATM’nin konumunu ortaya çıkaran bir Google haritaları eşlik etti. Bitcoin ATM’lerinden sorumlu şirket olan LibertyX, Finbold’a ulaştı ve Reeves’in görüşünü resmi bir açıklamayla doğruladı:

“Tesla lokasyonları Ağustos ayından beri yayında. ATM’ye şu anda yalnızca çalışanlar erişilebiliyor.”

Bitcoin ATM şirketi ayrıca Gigafactory Nevada’da yeni bir ATM kurmadığını belirtti. Bu, tesisteki zaten kurulu olan üç ATM’ye yazılım aracılığıyla Bitcoin satış özellikleri ekledi. LibertyX’in web sitesinde hızlı bir arama yapıldığı zaman Tesla’nın Fremont Fabrikasında çalışanların kullanması için bir Bitcoin ATM’si olduğu anlaşılıyor.

Hevesli Tesla destekçileri, Elon Musk’ın kripto para birimleri ve özellikle Dogecoin ve Bitcoin ile ilgi çekici ilişkisini biliyor. Geçtiğimiz Haziran ayında, kripto dolandırıcıları Elon Musk ve SpaceX’i YouTube izleyicilerinden 150.000 dolara kadar para çalmak için kullanmıştı.

Elon Musk İddiaları Yalanladı

Elon Musk ise Twitter üzerinden “Bence bu iddialar doğru değil” mesajını yayımladı. Fakat tweet daha sonra silindi. Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Pazartesi günü bu tweet’te yer alan iddianın “doğru” olduğuna inanmadığını söyledi. Musk’ın yanıtladığı gönderi, muhtemelen tweetine yanıt olarak silindi.

Elon Musk her ne kadar ismi dolandırıcılıkta sıklıkla kullanılsa da kripto para birimlerinin destekçisi ve kripto para endüstrisinde etkili bir figür olmaya devam ediyor. Özellikle “parlak” bir yapıya sahip olduğu için Bitcoin’i alkışlayan Musk, Dogecoin hakkında da olumlu mesajlar vermesiyle biliniyor. Şayet ATM iddiaları doğruysa Musk’ın kripto para birimleri konusundaki duruşunun hala geçerli olduğunu anlayabiliriz.

Hatta Tesla CEO’sunun, Bitcoin ATM’lerini sadece iki Gigafactory’le sınırlandırmayacağı da söyleniyor. LibertyX, kuruluma hazır daha fazla Bitcoin ATM’sine sahip olduğunu belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner