Yükleniyor...

The Graph Token Satışına Büyük İlgi “24 Saat İçerisinde 12 Milyon Dolar”

Büyük DeFi müşterilerine hizmet veren bir blockchain projesi olan The Graph, hızla satılan token satışından 12 milyon dolar topladı.

the graph kripto para

Büyük DeFi müşterilerine hizmet veren bir blockchain projesi olan The Graph, hızla satılan token satışından 12 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFi’nin en popüler uygulamalarından bazıları için hizmet sağlayan blockchain veri şirketi The Graph, 24 saatten biraz fazla bir sürede tükenen token satışından 12 milyon dolar gelir elde etti.

Graph Vakfı bugün, tamamen kendi teknolojisi kullanarak 400 milyon GRT jetonunu satışa sundu. Satış, toplam GRT arzının %4’ünü temsil ediyor ve satışa 90 ülkeden 4.500 katılımcı katıldı.

DeFi uygulamalarının büyümesi ile, yüksek hızda ve büyük miktarlarda blockchain verisine olan ihtiyaç da arttı. The Graph tarafından satışa sunulan tokenlerden elde edilen gelir ile, The Graph hizmetlerinin ölçeklendirilmesine hız verilecek.

The Graph blockchain, müşterilerinin blockchain verilerine SQL gibi daha tanıdık veritabanı arayüz dilleri aracılığı ile erişmesine olanak sağlayarak, blockchain tabanlı uygulamalara entegrasyonu kolaylaştırmak için tercih ediliyor. Merkezi olmayan finans diğer adı ile DeFi uygulamaları, krediler ve müşteri mevduatları için faiz oranlarının belirlenmesine yardımcı olmak için blockchain verileri kullanılır ve The Graph’tan gelen veriler bu konuda önemli bir talep kaynağı diyebiliriz.

The Graph’tan elde edilen veriler, yoğun talep sonrası sistemde aksaklık yaşanmaması için ve borç verme protokolünün düzgün çalışması için hayati önem taşıyor.

13 Ekim’de duyurusu gerçekleşen token satışına, ABD vatandaşı olmayan 14.000’den fazla kişi 15 Ekim’e kadar kayıtlarını oluşturdu. The Graph topluluğu ile güçlü bağlantıları olan 3.000 seçilmiş katılımcı tokenlerin %75’ini satın aldı. Kalan tokenler ise diğer katılımcılar tarafından satın alındı.

The Graph, önümüzdeki iki ay içerisinde ana ağ ağını başlatmayı planlıyor. Bu ağın başlaması ile birlikte, The Graph müşterileri, stake yaparak daha fazla kripto para kazanabilecek. Satış sırasında satın alınan GRT tokenleri, ana ağın piyasaya sürülmesine kadar satılamayacak.

The Graph, DeFi altyapısının önemli bir parçası olduğunu ve kanıtladı ve daha çok şirketin tercih etmesi ile ilerleyen günlerde çok daha iyi yerlere gelebilir. Tıpkı Ethereum gibi, The Graph’da ademi merkeziyetçilik ve ölçeklendirme güzüyle geleceğe hazırlanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x