Yükleniyor...

Thodex’in kurucusu Faruk Özer için ‘Yolun Sonu’ görünüyor

Hakkında 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen kripto borsası Thodex'in kurucusu Faruk Özer, "Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetecek kadar zekiyim" dedi.

thodex faruk özer

Hakkında 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen kripto borsası Thodex’in kurucusu Faruk Özer, “Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetecek kadar zekiyim” dedi.

Kripto borsası Thodex’in dava süreçleri devam ediyor. Borsanın kurucusu Faruk Özer, uzun uğraşlar sonucunda Türkiye’ye getirilmiş ve yargılanmaya başlamıştı. Son olarak Faruk Özer, hakkında istenilen 40 bin 462 yıl hapis cezasıyla duruşmaya çıktı. Özer, duruşmada savunmasını Yolun Sonu türküsünden bir kesitle yaptı. Türküden, “Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor.” kısmını söyledi.

Thodex’in kurucusu Faruk Özer, ilginç bir savunma yaptı!

Thodex kurucusu Faruk Özer hakkında binlerce yıllık hapis cezası istendi. Özer’in savunması ise ilginç bir şekilde gerçekleşti. Özer, Musa Eroğlu’nun seslendirdiği Yolun Sonu türküsüyle savunma yaptı. Türküden, “Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor.” kısmını söylemesi ise dikkat çekti.

faruk özer

Özer, ayrıca, “Thodex yalnızca bir şirket ve iflas etti. Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar zekiyim. Suç örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim.” dedi. Özgüvenli hareketleri ve söylemleriyle, Özer’in savunması gündemde bomba etkisi yarattı.

Kırmızı Bülten ile dünya genelinde aranan Faruk Özer, Arnavutluk’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. Kripto borsası aracılığıyla dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanan Özer için, mahkemede 40 bin 462 yıl hapis cezası istenildi. Ceza gerekçesi olarak, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, nitelikli dolandırıcılık ve örgüt kurma suçlamaları yansıtıldı.

Müşterilerine ödeme yaptığını ifade eden Özer, savunmasında şunları söyledi;

Ben Arnavutluk’ta cezaevindeyken dahi müştekilere ödeme yaptım. Örgüt kurmuş bir liderin asla yapmayacağı bir hareket. Rica ederim biraz bu acıdan yaklaşın. Dosyanın bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye’den ve başka ülkeden bakanlarla fotoğraflarım. Benim medyada ismi geçen hiç bir bakanla ilişkim olmamıştır. Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x