Yükleniyor...

Tim Draper: Starbucks, Tesla ve Amazon’da Bitcoin ile Ödeme Yapma Devri Başlıyor

Etkin kripto para savunucusu ve milyarder yatırımcı Tim Draper kısa bir süre önce bir Bitcoin ödeme istemcisine yatırım yaptığını açıklamıştı.

Tim Draper Bitcoin BTC

Etkin kripto para savunucusu ve milyarder yatırımcı Tim Draper kısa bir süre önce bir Bitcoin ödeme istemcisine yatırım yaptığını açıklamıştı. OpenNode ismindeki ödeme istemcisi, şirketlerin Bitcoin ile ödeme kabul etmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yatırım şirketi Draper Associates aracılığıyla 1.25 milyon dolar yatırımla OpenNode’ı destekleyen Draper, öncü kripto para biriminin fiyatının önümüzdeki 3-5 yıl içinde 250.000 doları göreceğine inanıyor. Draper’ın OpenNode gibi platformları benimseme girişimleri de Bitcoin’in kullanımını hızlandırmaya amaçlı.

OpenNode, piyasadaki ödeme istemcilerinin aksine Bitcoin’i fiat paraya dönüştürmeye odaklanmak yerine kripto para biriminin doğrudan harcanmasını hedefliyor. OpenNode, insanların Amazon, Starbucks ve Subway gibi uğrak işletmelerde ve platformlarda ödeme yapmaları için dijital paralarını kullanmalarını sağlaması bekleniyor.

OpenNode tıpkı kredi kartı gibi bir çalışma mantığına sahip. Üstelik satıcının Bitcoin ile ödeme kabul ederken Visa ya da MasterCard’a göre çok daha düşük maliyetlerle satış yapmasını sağlaması bekleniyor. İşlem ücretinin alışveriş tutarına göre yüzde 1 seviyesinde olacağı belirtiliyor. Kredi kartındaki komisyon ücretleri bu işlem ücretinin neredeyse iki katına denk. Ödeme istemcisinin bir diğer hedefi ise işlemlerin anında gerçekleştirilmesini sağlamak. Eğer ki kripto paralarla yapılan işlemlerin anında gerçekleştirilmesi sağlanırsa ödeme sektörünün devleri için ciddi zorluklar oluşabilir.

OpenNode’un kurucu ortağı Brandon Lewis oldukça iddialı. Misyonlarının Bitcoin’i işletmere en iyi deneyimi sunarak mevcut tüm ödeme istemcilerine daha iyi bir alternatif olmak olduğunu belirten Lewis, kripto para sektöründeki kullanılabilir Bitcoin ürünlerinin eksik olduğunu, bu nedenle sadeliğin birinci öncelikleri olduğunun altını çiziyor.

Tüm bunların yanında Tim Draper, OpenNode’a yaptığı yatırımı Twitter hesabından duyurdu ve şu ifadelere yer verdi:

Sonunda! Artık Starbucks, Amazon.com ve Tesla gibi yerlerde yapacağınız satın alımlarınızda Bitcoin kullanabileceksiniz. Hızlı işlemler!

İddiaya göre Tim Draper’ın elinde 40.000 adet BTC bulunuyor. Draper’ın elindeki Bitcoinler’in kıymetini bilerek ağın başarıya ulaşması için elinden geleni yapma konusunda son derece istekli olduğu açıkça görülüyor. Draper’ın elindeki Bitcoin’lerin değeri 160 milyon dolar. Bitcoin için koyduğu 250.000 dolarlık öngörüsü gerçekleşirse Draper’ın elindeki Bitcoin’lerin değeri 10 trilyon doları görecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner