Yükleniyor...

Tornado Cash Geliştiricisi Alexey Pertsev’in Tutuklandığı İddiası, Eşi Tarafından Doğrulandı

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev'in Hollanda'da tutuklandığı, Pertsev'in eşi tarafından doğrulandı.

tornado

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in Hollanda’da tutuklandığı, Pertsev’in eşi tarafından doğrulandı.

Pertsev’in eşi The Block’a verdiği demeçte, Twitter’da dönen dedikoduları doğruladı.

Tornado Cash Geliştiricisi Tutuklandı

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Pertsev ile dünya evine giren Ksenia Malik, Hollanda Mali Bilgi ve Soruşturma Servisi’nin (FIOD) 10 Ağustos’ta Pertsev’i Amsterdam’da tutukladığını söyledi.

Yaşanan olaylardan ötürü şoka uğradığını söyleyen Malik, konuya ilişkin olarak avukatlarla temas halinde olduklarını ifade etti ve kocasının yasa dışı bir şey yapmadığını söyledi.

FIOD bugün gerçekleştirdiği açıklamada, kullanıcıların fonlarını gizlemelerine olanak tanıyan kripto mikseri Tornado Cash geliştiricisi 29 yaşında bir kişiyi tutukladıklarını duyurdu.

FIOD, tutuklanan kişinin ismini ise açıklamayı tercih etmedi. Twitter’da bu kişinin Pertsev olduğu öne sürülmüştü.

Ne Olmuştu?

ABD’nni geçtiğimiz günlerde Tornado Cash’e yaptırım uyguladığını açıklaması, protokol ile ilgili adeta bir cadı avı başlamasına neden oldu. Circle, protokolde yer alan USDC’leri dondurduğunu açıkladı ve birçok protokol de Tornado Cash’e yönelik kısıtlama girişimlerinde bulundu.

Hollandalı yetkililer de ABD’nin almış olduğu kararın ardından Amsterdam’da bulunan Alexey Pertey’i 10 Ağustos tarihinde tutukladı.

vb

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yaptırım kararının ardından verdiği demeçte, daha önce Ukrayna’ya yardım etmek için Tornado Cash kullandığını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner