Yükleniyor...

Trader, Bitcoin (BTC) Boğa Döngüsünün Sona Ereceği Tarihi Verdi

Kripto para analisti ve trader Ben Armstrong, Bitcoin (BTC) boğa döngüsünün sona ereceğine inandığı tarihi açıkladı

bicoin boga dongusu ne zaman bitecek

Kripto para analisti ve trader Ben Armstrong, Bitcoin (BTC) boğa döngüsünün sona ereceğine inandığı tarihi açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sektörde BitBoy Crypto olarak bilinen Armstrong, 635.000 abonesine Bitcoin’in mega boğa koşusunun henüz bitmediğini, ancak BTC sahiplerinin finaline hazırlıklı olması gerektiğini çünkü lider kripto para biriminin düştüğü zaman hızlı bir şekilde düşeceğini söyledi:

“2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün büyüdüğünü ancak tamamen yok edildiğini izledim. Neden? Çünkü o zamanlar piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktanın tam o anda çöktüğünü anlamadım. En çok satmak istemediğiniz o anda, buradan çıkmak akıllıca bir harekettir.”

Başarılı analist, Bitcoin’in bu döngüyü tam olarak ne zaman tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ederken, bunun iki haftalık belirli bir süre içinde olacağına inandığını ortaya koyuyor.

“Kripto para döngüsündeki en parabolik ralli, geçen ayın en sonunda geldi. Bitcoin boğa koşusunun tam olarak ne zaman biteceğini biliyorum ve evet, bunun gününü tam belirleyemem. Yine de ne zaman bitmesi gerektiğini bilmeliyiz. Bir veya iki hafta önce veya sonra bitebilir ancak Eylül ayının sonuna yakın iki haftalık bir dönem, tam olarak çıkmayı düşünmeniz gereken zamandır.”

Armstrong, tahminini TradingView’de veri üreten bir grup olan TradingShot tarafından oluşturulan bir grafik olan Golden Bull Cycle Ratio’dan aldığını söyledi. Grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini tahmin etmek için geçmişin Bitcoin boğa döngülerinin incelenmesiyle oluşturuluyor.

“Gördüğünüz gibi, önceki iki döngüde, boğa koşusunun iki farklı bölümü arasındaki haftalık mumlarda tam olarak %51-49 oranında bir oran vardı. Boğa koşusunun %51’i, Bitcoin halvingine kadar sürer. Boğa koşusunun %49’u, halving tarihinden piyasanın en tepesine kadar sürer. Bu tarihler üzerinde çalıştığınızda, 2020 halving günü olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonrası size 28 Eylül tarihini verir.”

Elbette tarihin tekerrür edeceğine dair bir garanti olmasa da, Armstrong bu döngünün 2017’ye ürkütücü bir şekilde benzediğine dikkat çekiyor, bu da Bitcoin’in gerçek parabolik rallisinin henüz başlamadığı anlamına geliyor.

“Henüz parabolik hale gelmedik, bu nedenle normalden farklı bir şeyin olacağına inanmak için hiçbir neden yok.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x