Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Türkiye'deki Bitcoin Hırsızları PUBG Sayesinde Yakalandı

Türkiye’deki Bitcoin Hırsızları PUBG Sayesinde Yakalandı

ABONE OL:google-news

İstanbul’da faaliyet gösteren bir kripto para borsası geçtiğimiz yıl soyulmuştu. 20 Aralık’ta soyulan kripto para borsasından 13 milyon TL değerinde kripto para çalındığı bildirilmişti. Polislerin başarılı operasyonu ile 24 kişilik çetenin 23’ü yakalandı. İşin ilginç tarafı ise çeteyi son dönemin popüler oyunu PUBG’nin ele verdiği ortaya çıktı.

İletişim Kanalı Olarak PUBG’yi Kullandılar

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün başlattığı teknik ve fiziki takip sonucunda şüphelilerin yakalanmamak için son dönemin popüler oyunu olan Play Unknown’s Battlegrounds’ı (PUBG) iletişim aracı olarak kullandıkları tespit edildi.

Şüphelilerin oyun üzerinde iletişim kurdukları saptandı. Yine de polise yakalanmaktan kurtulamadılar. 8 ilde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 9’u adli kontrol şartıyla ve 8’i ise tutuksuz yargılanmak üzere mahkemece serbest bırakıldı.

Yapılan incelemeler neticesinde, çetenin 56 bin TL nakit, 1.3 milyon TL kripto para olmak üzere 1.4 milyon TL’ye yakın soygun yaptıkları tespit edildi. Polis ekipleri tarafından ele geçirilen paralar soyulan borsaya iade edildi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar