Türklere pazarlandı, yüzde 55 düştü: Ekip token mı satıyor?
Yükleniyor...

Türklere pazarlandı, yüzde 55 düştü: Ekip token mı satıyor?

Sosyal medya fenomenleri aracılığıyla Türklere pazarlanan SonicPad (SNC) bir günde yüzde 55 düşerek tedirginlik yarattı.

SonicPad SNC

Sosyal medya fenomenleri aracılığıyla Türklere pazarlanan SonicPad (SNC) bir günde yüzde 55 düşerek tedirginlik yarattı.

Kripto fenomenleri aracılığıyla Türkiye’de de pazarlanan SonicPad, yatırımcıları tedirgin etmeye başladı. Türklerin yoğun yer aldığı kripto projesi güne yüzde 55’lik bir düşüşle başladı. Yatırımcılar olası bir rug pull (dolandırıcılık) ihtimalinden dolayı tedirginlik yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SonicPad geçtiğimiz hafta birçok kripto fenomeni tarafından tanıtıldı. Reklam aldığını söyleyen fenomenler kadar, token’ı yatırım amaçlı aldığını söyleyen fenomenler de oldu.

Sonicpad cüzdanlarındaki şaibeli hareketler

Coinkolik olarak SonicPad’in cüzdanlarını inceledik. Yapılan incelemeler sonucunda proje ekibiyle ilişkilendirilen cüzdanların MEXC borsasına token taşıdığını tespit ettik. Ekip yaklaşık 200 bin dolarlık token’ı borsaya aktardı. Söz konusu işlemin ardından SNC token’ın değerinde yüzde 55’lik düşüş yaşandı.

SonicPad token satış

MEXC borsasına 200 bin dolar değerinde token transferi!

Düşüşün ardından sosyal medyada SNC hakkında konuşmalar da başladı. X platformunda yatırımcılar projenin rug pull yapacağına yönelik endişelerini dile getirdi.

SonicPad SNC

SNC tarafındaki düşüş geçtiğimiz gün 11:00 saatlerinde başladı. Proje 24 saat içerisinde yüzde 55’e yakın değer kaybetti. Coinkolik olarak incelediğimiz SonicPad cüzdanlarında, proje ekibinin dün akşam saatlerinde MEXC borsasına yaklaşık 435,000 SNC taşıdığını tespit ettik.

Proje ekibine ait bir cüzdan geçtiğimiz gün oluşturulan iki yeni cüzdana toplam 875.000 SNC (güncel 50 bin dolar) gönderdi. Ekip bu yeni cüzdanlardan kripto para borsası MEXC’ye token’ları transfer etti. Ekibin MEXC’ye taşıdığı token’lardan sonra SNC fiyatında düşüş şiddetlendi.

snc sonicpad

Görselden de anlaşılacağı üzere, blokzincir kayıtlarına göre proje ekibi ellerindeki token’ları yeni açtığı cüzdanlara transfer etti. Bu cüzdanlar da anında MEXC’ye transfer gerçekleştirdi.

SNC

Proje ekibinin tam da düşüşün şiddetlendiği anda borsaya token transfer etmesi dikkat çekti. Coinkolik olarak söz konusu şüpheli işlemlerin ardından SNC yatırımcılarının dikkatlerini buraya çevirmelerini tavsiye ediyoruz.

Keza ekibe ait başka bir cüzdanda da benzer hareketlilik görüldü. Yine bir ekip cüzdanı benzer şekilde yeni cüzdanlar oluşturarak SNC’leri buraya transfer etti. Ardından ekip, token’ları yeni cüzdanlardan MEXC’ye taşıdı.

SNC

Ekibin cüzdan aktivitesi oldukça kabarık. Bir başka cüzdanda ise 1,5 milyon SNC token’ın yeni cüzdan oluşturma marifetiyle MEXC’ye taşındığı görüldü. Ekip her ne kadar blokzincir verilerine yakalanmamak için uğraşsa da kayıtlar anlık işlemleri gün yüzüne çıkardı.

SNC 2

Proje ekibi MEXC borsasına yaklaşık 3,2 milyon SNC’yi taşıdı. Bu SNC’lerin değeri ise yaklaşık 200 bin dolar (güncel kurla 5 milyon 657 bin TL).

Ekibin “saldırıya uğradık” iddiası çürütüldü

Sonicpad ekibi şaibeli cüzdan hareketlerinin ardından X hesabından “hem borsadan hem de dışarıdan” saldırıya uğradıklarını iddia etti.

Ancak blokzincir tarayıcılarda herhangi bir bot hareketliliği olmaması ise dikkat çekti.

F9hNIZxWkAAv7Yj

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x