Yükleniyor...

Twitch, Abonelik Ödeme Seçenekleri Arasından Bitcoin’i Kaldırdı

Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in white paper'ını yazarak dünyanın ilk eşler arası elektronik para sistemini tanıtmış oldu.

Twitch Bitcoin ve Bitcoin Cash

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’in white paper’ını yazarak dünyanın ilk eşler arası elektronik para sistemini tanıtmış oldu. Aradan geçen 10 yılın ardından Bitcoin hala ödeme yapmanın korkunç bir yolu olarak belirsizliğini koruyor.

Dev canlı görüntü akışı platform Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash ile abonelik ödeme seçeneklerini sessizce kaldırarak bu belirsizliği bir kez daha göstermiş oldu. Amazon’un sahip olduğu video akış platformunun ödeme seçenekleri arasında artık Bitcoin ve Bitcoin Cash yer almıyor.

Bitcoin’in dünyanın ödeme sistemi haline gelmesini görmek isteyen binlerce insan var, ancak bazı ciddi sorunlar söz konusu. Üstelik bu sorunlar hız veya işlem ücretlerinden veya kripto para biriminin arkasındaki teknolojisinden kaynaklanmıyor. Devletlerin Bitcoin’i vergilendirme şekillerinden kaynaklanıyor.

Twitch, kripto para birimleri için sunduğu desteği geri çeken dev platformlardan biri olmuş oldu. Haberi ilk olarak bir Reddit kullanıcısı duyurdu: “Twitch, Bitpay ile ödeme seçeneğine sahipti. Son birkaç hafta içinde tüm ülkeler için bu ödeme yöntemi kaldırıldı.”

Twitch Bitcoin Ödeme Yöntemi

Daha önce Twitch’teki yayıncılara abone olmak için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanılabiliyordu, ancak artık kullanılamıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner