Yükleniyor...

Twitter Dolandırıcısının 300 Bitcoin’i (BTC) Olduğu Ortaya Çıktı

Graham Ivan Clark, eski Başkan Barack Obama'nın, milyarderler Bill Gates’ın, Elon Musk’ın ve diğer ünlülerin hesaplarını hack’leyen 17 yaşında bir genç.

Twitter Dolandırıcısının 300 Bitcoin’i BTC Olduğu Ortaya Çıktı

Graham Ivan Clark, eski Başkan Barack Obama’nın, milyarderler Bill Gates’ın, Elon Musk’ın ve diğer ünlülerin hesaplarını hack’leyen 17 yaşında bir genç. Twitter’da oluşturduğu kargaşadan dolayı 30 ayrı suçla suçlanıyor.

300 Bitcoin (BTC) İade Edilmiş

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlülerin hesapları aracılığıyla dolandırıcılık yapan Clark 117.000 dolar ele geçirdi. Daha ilginci ise şüphelinin 300 Bitcoin’i olduğu ortaya çıktı.

Clark’ın avutkatlarına göre Nisan ayında başka bir dolandırıcılık yaşanmış ancak Clark ele geçirdiği 300 BTC’yi teslim etmiş ve hakkında herhangi bir soruşturma açılmamış.

Clark tutuklanarak ceza evine gönderildi. Kefalet olarak 725.00 dolar belirlendi. Yasalara göre suçlunun serbest kalması için belirlenen kefaretin %10’unu ödemesi gerekiyor. Ancak mahkeme öncelikle kefalet için para verilmeden önce, ödenecek meblağın gayri meşru yollardan temin edilmediğinin ispat edilmesini istedi.

Savunma avukatı David Weisbrod ise daha önceki BTC’lerin Nisan ayında geri gönderilmesinin gencin varlıklarını meşrulaştırdığını savunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x