Yükleniyor...

UBS, Zengin Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Sunmak İstiyor

UBS Group AG, müşterilerine kripto para hizmeti sunma konusunda araştırma yapıyor.

ubs zengin musterilerine kripto para hizmeti sunmak istiyor

UBS Group AG, müşterilerine kripto para hizmeti sunma konusunda araştırma yapıyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre, İsviçre’nin önde gelen bankalarından biri olan UBS, zengin müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor. 

UBS Müşterileri Küçük Miktarlarda Yatırım Yapabilir

Bloomberg’deki isimsiz kaynaklara göre UBS, en zengin müşterilerine net değerlerinin küçük bir yüzdesini geleneksel varlıklara alternatifler olan kripto para birimlerine yatırmalarını sağlayacak bir hizmet sunmayı planlıyor.

Bu ise üçüncü şahıslar tarafından sunulan yatırım araçlarıyla yapılacak. Bu hamlesiyle UBS, Goldman Sachs ve JP Morgan gibi küresel bankacılık devlerinin izinden gitmeye karar vermiş görünüyor. 

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere Goldman Sachs ve JP Morgan da yüksek net değerli müşterileri için Bitcoin hizmetleri sunmayı planlıyor. Goldman Sachs, portföylerinin %2.5’i kadar az yatırım yapmalarına izin veriyor.

JP Morgan ise bu yaz ilk Bitcoin ETF’ini başlatmayı planlıyor. Ayrıca, Goldman Sachs bir kripto para alım satım ekibi de kuruyor. Bu bankanın küresel para birimleri ve gelişmekte olan piyasalar (GCEM) biriminin bir parçası olacak.

Kripto para piyasasına yönelik benzer adımlar, Bank of New York Mellon Corp. ve Citigroup tarafından da değerlendiriliyor.

Bununla birlikte UBS, yaptığı açıklamada dijital para birimlerinden çok blokzinciri ile ilgilendiğini aktardı. UBS, müşterilerine kripto para piyasasına giriş şansı vermediği sürece bir müşteri kaybı yaşayabileceğini düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x