Yükleniyor...

2023’te Göz Atmaya Değer Ücretsiz NFT Oyunları

NFT oyunları blokzincir teknolojisi ve non-fungible token'lar (NFT'ler) kullanarak oyunlara benzersiz dijital varlıklar ekleyen ve oyunculara bu varlıkları satın alma, satma veya ticaret etme fırsatı sunan oyunlardır.

nft oyunlari

NFT oyunları blokzincir teknolojisi ve non-fungible token’lar (NFT’ler) kullanarak oyunlara benzersiz dijital varlıklar ekleyen ve oyunculara bu varlıkları satın alma, satma veya ticaret etme fırsatı sunan oyunlardır. Bu oyunlar, oyuncuların sanal dünyalarda benzersiz dijital varlıklar toplamasına, alım satım yapmasına ve sahip olmasına olanak tanır.

NFT’ler, blokzincir teknolojisi kullanılarak oluşturulan benzersiz dijital varlıklardır. Bu varlıkların benzersiz olması, her biri için farklı bir değer ve sahiplik durumu oluşturur. NFT’ler, oyun içindeki eşyalar, karakterler, dijital araziler veya benzersiz özelliklere sahip diğer dijital varlıklar gibi birçok farklı şekilde kullanılabilir.

Ücretsiz NFT Oyunları

NFT oyunları da blokzincir teknolojisi ve NFT’lerin yükselişi ile birlikte popüler hale gelmiştir. Bu oyunlar, oyunculara benzersiz ve özelleştirilebilir deneyimler sunar ve oyuncuların dijital varlıklarını gerçek para karşılığında satmalarına olanak tanıdığı için birçok insan tarafından ilgi görmektedir.

Biz de 2023 yılında göz atmaya değer ücretsiz NFT oyunlarını sizler için derledik…

the beacon

1. The Beacon

Beacon.gg, Arbitrum üzerine inşa edilmiş bir aksiyon rol yapma oyunudur (aRPG) . Mevcut Erken Erişim durumunda Beacon, oynaması ücretsiz bir NFT oyunları arasına dahil olabilir.

Oyun neredeyse kusursuz dizayn edilmiş olmasına rağmen inanılmaz derecede sınırlıdır. Bu yüzden mevcut durumda oyun içerisinde 3 bölümü ziyaret edebilirsiniz:

  • Boş olan ancak çarşıdan döşeyebileceğiniz eviniz
  • Meyhane
  • Askerler tarafından korunan bir mağara

Not: Oyun umut verici görünse de tokenomiklerin devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir netlik yoktur.

delysium

2. Delysium

Oyun, Immutable X üzerine inşa edilmiştir. Erken erişim modunda oynamak için bir Delysium Multiverse Lisansı NFT’ye sahip olmanız gerekir. Bunlardan yüz tanesi bedava darphane olarak verilmiştir ancak yine de ikincil bir pazardan bir tane alabilirsiniz. Parlak AAA fragmanlarının yanı sıra oyun, büyük ölçüde Cyberpunk 2077’den esinlenmiş görünüyor. Tamamı ücretsiz olmasa da gerekli şartları karşılayarak oyunun bir kısmına erişim sağlayabilirsiniz.

oath of peak

3. Oat of Peak

Oath of Peak, Bybit’in oyun platformu Yeeha Games tarafından yayınlanan oryantal bir MMORPG’dir. Kısa bir süre önce Polygon’da piyasaya sürülen oyun, eksiksiz bir deneyim sunuyor, böylece oyunun tamamını oynayabilirsiniz. Yalnızca temel oynayışı geliştirmek için 20 milyon dolardan fazla yatırım yapıldı, ki bu oynaması ücretsiz olduğu düşünülürse etkileyici olarak nitelendirilebilir.

Oyuna, Omnispirit Realm’e çıkmaya hazır bir Spirit Bender olarak giriyorsunuz. Bu Ruh Canavarları, yakalanmayı bekleyen bu uçsuz bucaksız 3 boyutlu topraklarda dolaşıyor. Oyun ayrıca diğer oyuncularla etkileşimi teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Tüm oyun içi öğelerin kabaca yüzde 90’ı oyunu oynayan oyuncular tarafından oluşturulur. Bu yüzden öğeler canavar damlalarından, mobilya yapımından, ruh canavarlarını ele geçirmekten, baskınlardan ödüller almaktan, PVP’den vb. gelir. Primordial Spirit Beasts (PSB’ler) gibi, oyunculara bu varlıklarla etkileşime girmek için daha fazla özgürlük sağlayan (ve potansiyel olarak onları ikincil piyasada satma veya takas etme) gibi yalnızca küçük bir öğe zincir üstü varlıklara dönüştürüldü.

nft oyunlari

4. Castaways

Oyun şu anda geliştirme aşamasında olmasına rağmen şu anki haliyle de oynamak oldukça ilgi çekici. F2P sanal alanına okyanus, bir ada ve diğer bazı kazazedelerle çevrili küçük bir sal üzerinde giriyorsunuz. Suda balıkların yanı sıra sopa ve ip parçaları gibi yüzen parçalar belirmeye başlar. Yanlarında sürüklenerek bu eşyaları ücretsiz olarak toplayabilirsiniz. Bir süre sonra mızraklar ve oltalar gibi daha gelişmiş öğeler yapmaya başlayabilirsiniz. Bir oltanız olduğunda, balık tutmaya başlayabilirsiniz.

Oyun karakteri NFT’leri, NFT’ler olarak sallar, adalar ve hatta hazine sandığı NFT’leri satın alabilirsiniz. Bu öğelerin tümü, Alpha’nın başlarında en aktif oyunculara dağıtıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner