Yükleniyor...

Ünlü Yatırımcı: Bitcoin 5 Haneli Rakamlarda Kalmaya Devam Edecek

Tamamen küresel bir varlığa sahip olan bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group'un CEO'su Nigel Green'e göre Bitcoin'in uzun zamandır 10.

Nigel Green Bitcoin BTC

Tamamen küresel bir varlığa sahip olan bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green’e göre Bitcoin’in uzun zamandır 10.000 dolar seviyesinde seyretmesi son derece önemli. Green, Bitcoin’in her 10.000 doların altına düşmesi sonrası yeniden bu seviyenin üzerine çıkmasının trader’ların fiyatın daha fazla düşmesini istememelerine bağlıyor.

Yeni Dip 10.000 Dolar

Green, yaptığı değerlendirmede Bitcoin için yeni normal dibin 10.000 dolar olduğuna inandığını ifade ediyor. “Bu seviyenin altına düştüğünde yeniden yukarıya doğru hareket ediyor. Bunun en son pazartesi günü sadece dakikalar içinde 10.500 doların üzerine çıktığında gördük” diyerek vurguluyor.

Green, değerlendirmesinin Bitcoin’in yalnızca 4 saat içinde 700 dolardan fazla değer kazandığı gün yaptı. Birçok finansal danışmanlık şirketinin yöneticisinin aksine Green tam bir Bitcoin yanlısı. Ona göre en büyük kripto para birimi global yatırım aracı.

CEO’ya göre ABD-Çin ticaret savaşı gibi küresel gelişmelerin yatırımcıları Bitcoin’e ittiğini söylemişti. Bitcoin’in teknik olarak gelişim sürecinde olduğunu ve zaman içinde çok daha fazla insanın ona sahip olmak isteyeceğini belirtiyor.

“ABD-Çin ticaret savaşı ve Brexit gibi jeopolitik sorunlar yoğunlaşıyor ve yatırımcılar merkeziyetsiz, bağımlı olmayan, güvenli dijital paraya yöneliyor. Mesela Bitcoin geleneksel piyasalardaki dalgalanmalara karşı kalkan görevi görüyor. Ağdaki teknik iyileştirmeler de performansını arttırıyor. Bitcoin’in hash rate’i kısa süre önce yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve bu yatırımcının güvenini arttırıyor.”

Halving (Yarılanma) Umutları

Green ayrıca Bitcoin arzının yarı yarıya düşürecek olan 2020’nin Mayıs ayında gerçekleşecek halving’e değinerek, bunun kripto para birimi için bir yükseliş işareti olduğunun altını çiziyor. İnsanlardaki Bitcoin farkındalığının artığına değinen Green, bu yüzden daha fazla insanın enflasyonel varlıklardan kaçarak Bitcoin’e yöneldiğini belirtiyor.

“Bitcoin gibi kripto paralara karşı artan bir global kabul söz konusu. Bu, Bitcoin’in yeni normal taban fiyatı olan 10.000 dolara yansıyacak ve Bitcoin 5 haneli rakamlarda kalmaya devam edecek.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x