USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü • Coinkolik
Yükleniyor...

USDT, Kava Ağında Piyasaya Sürüldü

Stablecoin pazarının öncü konumunda yer alan Tether‘in USDT’si Kava aracılığıyla Cosmos’ta başarıyla piyasaya sürüldü.

tether usdt depeg

Stablecoin pazarının öncü konumunda yer alan Tether‘in USDT’si Kava aracılığıyla Cosmos’ta başarıyla piyasaya sürüldü. Tether’in USDT’si Kava entegrasyonu ile Cosmos’un Blockchain Arası İletişim (IBC) ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ekosistemlerinde stablecoin likiditesini erişilebilme imkanları sunacak. Yerel USDT’nin Cosmos dApp ve uygulama zincirleri ile EVM dApp kullanıcılarına güvenli ve evrensel olarak benimsenmiş stablecoin getireceği kaydedildi.

photo 2023 07 07 09.03.39

Tether, USDT’yi Kava’da Piyasaya Sürdü

Kava’nın kurucu ortağı Scott Stuart, başarılı entegrasyondan duyduğu heyecan hakkında “Tether’in USDT entegrasyonuna verdiğimiz destek, Cosmos ve EVM ekosistemlerinde çok ihtiyaç duyulan stablecoin likiditesinin kilidini açıyor. Tether’in seçimi, Kava’yı blockchain internetini inşa eden Cosmos projeleri için önemli bir müttefik haline getiriyor.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether CTO’su Paolo Ardoino da “Kava ağı, USDT kullanıcılarını korumak için gerekli olan sıfır güvenlik sorunuyla dört yıllık sağlam geçmişe sahip benzersiz ve yaygın olarak takip edilen bir blockchain’dir. Merkeziyetsiz finansın geleceğini yeniden şekillendirmeyi ve dünya çapındaki kullanıcılara fayda sağlayan, kapsayıcı bir ekosistemi teşvik etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kava’da yerel olarak ihraç edilen USDT, sıkı erişim kontrolleri ve kısıtlamaları olan dahili köprü aracılığıyla IBC ve EVM blockchain’leri arasında hareket sağlayabilecek. Kava’nın varlıkları zincirler arasında hızlı ve güvenli bir şekilde taşıyacağı kaydedildi. Entegrasyon ile Cosmos’taki DeFi ekonomisinin önemli ölçüde genişleyebileceği belirtildi. Terra’nın UST’sinde yaşanan çöküşün ardından yaşanan likidite sorunu için bir çözüm olabileceği belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x