Yükleniyor...

Usta Analiste Göre Bu Tarihsel Eğilim Bitcoin’i Şaha Kaldıracak

Bitcoin (BTC) Eylül ayını kırmızı bir mumla kapattı.

analiste gore bitcoin btc saha kalkacak

Bitcoin (BTC) Eylül ayını kırmızı bir mumla kapattı. Bilindiği üzere son iki yıldır dördüncü çeyrekler Bitcoin için pek de iyi geçmedi. Fakat bir analiste göre yarılanma sonrası döngü nedeniyle, 4. çeyrek bu sefer farklı olabilir.

Bitcoin, 11 bin dolar seviyesini geri alamadıktan sonra, daha büyük bir geri çekilme olasılığı ile 2020’nin dördüncü çeyreğine giriyor. Çarşamba günü Bitcoin 10 bin 788 dolardan kapandı ve bu aynı zamanda kripto para biriminin aylık kapanış fiyatını da temsil etti. Son üç yılda her Eylül ayında, Bitcoin’in aylık fiyat mumu kırmızıyla kapanmıştı. Bu kısa vadeli bir düşüş yapısını ortaya çıkardı ve Eylül ayındaki fiyat hareketi için önemli olan noktanın 11 bin dolar seviyesinden yenilen red olduğunu ekledi.

BitMEX Olayı Gerilemeye Neden Oldu

Bununla beraber Bitcoin, dün yaşanan BitMEX olayı nedeniyle sert bir gerileme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada BTC, 10 bin 505 dolardan işlem görüyordu. Bu son 24 saatte yaşanan %4’lük bir gerilemeye işaret. Dün haberimizde belirttiğimiz gibi BitMEX kurucularına kayıtsız bir ticaret platformu işletmek ve kara para aklama prosedürlerini ihmal edilmekten dolayı dava açıldı. Üstelik kurucularından bir tanesi de tutuklandı. Analistlere göre yaşanan bu durum kısa vadede kötü olsa da uzun vadede piyasalara olumlu bir biçimde yansıyacak.

Usta Analist Bitcoin Fiyatı Hakkında Ne Dedi?

Usta Analist Byzantine General’a göre (@ByzGeneral) izlenecek kilit seviyeler 11 bin 800 dolar, 10 bin 700 dolar ve 9 bin 800 dolar. Analist, 11 bin 800 doları kırmanın fiyat değerinin yeniden başlaması anlamına gelirken, 9 bin 800 doların altında bir kapanmanın kısa vadeli bir düşüş görünümü anlamına geleceğini söyledi.

“Bu Tarihsel Eğilim BTC İçin Olumlu”

Kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında konuşurken popüler analist, direncin altındaki konsolidasyonun genellikle yükselişe geçtiğini açıkladı. Bitcoin’in 11 bin dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde gerçekleşen geçmiş konsolidasyon döneminin aksine, bu devam eden konsolidasyonun o zamandan beri direnişe dönüşen bu seviyenin altında gerçekleştiğini belirtti.

Bu nedenle, bunun, kripto paranın “patlayacak” anlamına gelebileceğine inanıyor. Analist şunları söyledi:

“Hızlı ipucu. BTC, desteğin hemen üzerinde sağlamlaştığında ve onu kucaklamaya devam ettiğinde, bu neredeyse her zaman bir boğa tuzağıdır. Özellikle konsolidasyon aşağı doğru eğildiğinde. Bitcoin patladığında, genellikle patlar ve kimseye içeri girme şansı vermez.”

Bitcoin, son iki yılın dördüncü çeyreğinde gerçekten iyi performans göstermedi. Yeniden canlanan Covid-19 vakaları ve yaklaşan başkanlık seçimleri nedeniyle piyasanın belirsizliği birleştiğinde, bu küresel piyasalara direkt olarak etki edebiliyor.

Analistlerin Bitcoin’in bu dördüncü çeyrekte yükseleceğine inanmasının nedenlerinden biri, kripto para biriminin şu anda en son Mayıs 2020’de gerçekleşen yarılanma sonrası döngüde olmasıdır. Bitcoin yarılanması genellikle fiyatlara olumlu yansıyan bir olaydır. Bununla beraber PlanB’nin Stok Akışı (S2F) modeline göre, artan taleple birleşen bu arz şoku, kripto para birimi fiyatını yükseltir. Bitcoin’in fiyatı, önceki iki halving olayından aylar sonra değer kazandı. 2016 yarılanmasının ardından Bitcoin, Aralık 2017’de 20 bin dolara ulaşmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner