Yükleniyor...

VeChain Vakfı, Çalınan 727 Milyon VET’i Dondurdu!

Tedarik zinciri yönetimi süreçlerini iyileştirmek için tasarlanan ve Blockchain tabanlı bir platform olan Vechain'in gelişimini destekleyen bir kuruluş olan VeChain Vakfı yakın zaman önce önemli saldırıya uğradı.

VeChain VET

Tedarik zinciri yönetimi süreçlerini iyileştirmek için tasarlanan ve Blockchain tabanlı bir platform olan Vechain’in gelişimini destekleyen bir kuruluş olan VeChain Vakfı yakın zaman önce önemli saldırıya uğradı.13 Aralık’ta meydana gelen bir hack saldırısının sonucunda yaklaşık 6.5 milyon dolar değerindeki 1.1 milyar VET token çalındı.

Hack’in ardından Vakıf, bilgisayar korsanlarının çaldıkları fonları satmasını engellemek için dünya çapındaki kripto para borsaları ile birlikte çalışmaya başladı ve görünen o ki Vakıf durumu kontrol altına almayı başardı.

VeChain topluluğunun üyeleri, 469 milyon VET token’ının tutulduğu 737 adresi belirledi ve kara listeye aldı. Bu adresler şu anda bilgisayar korsanlarının kontrolünde ve VET işlemlerinin işlenmesinden sorumlu olan Vechain’in Master Nodes’ları (ana düğümleri) tarafından engellenmiş durumdalar.

VeChain’in topluluk üyeleri, kara listeye alınan adresler ve içindeki VET’lerle ilgili neler yapılması gerektiği konusunda oy kullanacaklar. VeChain Vakfı, 469 kara listeye alınmış adresin kalıcı olarak yasaklanıp yasaklanmayacağı veya kısıtlanıp kısıtlanmayacağı ve çalınan kripto para birimlerini dolaşımdaki arzdan çıkarmak için 727 milyon çalıntı token’ın yakılıp yakılmayacağına ilişkin tüm paydaşların katılım sağlayacağı bir oylama yapacak. Her durumda da çalınan VET’ler kullanılamaz hale gelmiş olacak.

Geçtiğimiz hafta saldırının şirketin finans ekibiyle bağlantılı olabileceğini iddia edildi. İddiaların ardından VeChain’in finans müdürü Jay Zhang istifa etti. Zhang, VeChain Vakfı’nın kurucu ortağı ve CEO’su Sunny Lu ile birlikte, hem güvenlik ihlali için sorumluluk aldı hem de gelecek yıl maaşlarının yarısında kesinti yapılmasını kabul ettiler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner