Yükleniyor...

WhiteBIT, WB Network Testi için Retrodrop’u Duyurdu

Avrupa merkezli kripto borsası WhiteBIT, WB Network blockchain'ini test etmek için bir retrodrop duyurdu.

1280 720

Avrupa merkezli kripto borsası WhiteBIT, WB Network blockchain’ini test etmek için bir retrodrop duyurdu.

9 Haziran’da WhiteBIT, borsa topluluğu ve genel olarak kripto para topluluğu arasında heyecan yaratan “retrodrop” kod kelimesini içeren bir gönderi yayınladı. Testnet’in lansmanı bu yılın Mart ayında gerçekleşti ve ana ağ (mainnet) sürümünün yaklaşmasıyla birlikte borsa, olası bir retrodroptan bahsetmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Retrodrop, kripto topluluğunun WB Network testine aktif olarak katılmaları ve blockchain’in potansiyelini kişisel olarak değerlendirmelerini sağlamak için borsanın onayını ifade ediyor. WhiteBIT ekibi bu amaçla ekosistem fonundan henüz açıklanmayan bir miktarda WBT tahsis etti.

Bu fırsat, yalnızca blockchain projesinin yolculuğu için değil, aynı zamanda daha geniş kripto topluluğu için de önem taşıyor. Ağın yeteneklerini keşfetme arzusunda olan herkese bu sürece katılma ve ödüller alma imkanı veriyor.

WhiteBIT, Blockchain Girişimlerini Sürdürüyor

WhiteBIT Retrodrop ile kripto topluluğuna WB Network’ün kapılarını aralıyor.

WhiteBIT, üç tür aktivite aracılığıyla retrodropa katılım şartı sunuyor. Bu görevler, yani WB Soul’un oluşturulması ve WhiteBIT Token’ın (WBT) tutulması olacak. WB Soul, WhiteBIT borsası ile blockchain arasında bir köprü görevi görerek WB Network blockchain’indeki bir kullanıcının dijital temsili olarak hizmet edecek. Retrodropa katılmak için bir WB Soul oluşturmanın zorunlu olduğuna dikkat çekildi. Diğer etkinlikler isteğe bağlı olsa da bunları tamamlamak genel deneyime katkı sağlayabilir.

WBT’yi hold etmek, borsanın yerel token’ını borsadaki özel bir elde tutma bakiyesinde saklamayı içerecek ve bu da sahiplerine bir dizi avantaj ve bonus sağlayacak. WBT için 11 hold seviyesi belirlendi. Seviye ne kadar yüksek olursa ödül de o kadar büyük olacak. Borsa temsilcileri, retrodroplar için alışılmışın dışında bu özel şartı getirerek WhiteBIT ekosisteminin sadık destekçilerini ve meraklılarını onurlandırma niyetlerini ifade ettiler.

WhiteBIT ekibi, sürecin şeffaflığını sağlamak için bu faaliyetlerin listesini açıklamamaya karar verdi. Kullanıcılar blockchain’i keşfetmeye ve test etmeye yönelik kendi yaklaşımlarını tanımlamaya teşvik ediliyor. Son olarak, Zealy platformundaki topluluk ve sosyal medya görevleri aracılığıyla WBT ödülleri, ana ağın (mainnet) ilanından kısa bir süre sonra dağıtılacaktır. Ekip, kullanıcıları ayrıntılar hakkında ayrı yayınlarda bilgilendirmeyi planlıyor.

EVM uyumluluğunu ve DeFi çözümlerinin entegre edilebilmesini sağlamak için WB Network, Geth (Go-Ethereum) temelinde geliştirildi. Ayrıca, Konsensüs algoritması olarak Proof-of-Authority (PoA) seçildi. PoA’nın çalışma prensibine göre, yalnızca doğrulayıcılar ve blok oluşturucular güvenilir yetkili düğümler olarak ortaya çıkıyor.

WB Network’ün öne çıkan özelliklerinden birisi de WB Soul ekosistemi olacak. WB Soul, CEX ile Web3 ekosistem çözümlerini birleştirecek olan, borsa ve WB Network kullanıcıları için dijital bir kimlik görevi görecek. Buna ek olarak WhiteBIT temsilcileriyle yapılan bir görüşmede, WB Soul’un uzun zamandır beklenen WBT Earn programında önemli bir rol oynayacağı anlaşıldı. WhiteBIT CEO’su Volodymyr Nosov, heyecan uyandıran test ve retrodrop haberlerini yorumladı.

Nosov, şunları söyledi;

“Amacımız WB Ağı blok zincirinin, sektör liderlerinin uzmanlığını kullanıcıların, geliştiricilerin ve meraklıların içgörüleriyle harmanlayan kolektif topluluk etkileşiminin bir ürünü olmasıdır. Kullanıcılar, blok zinciri kadar geniş bir projenin rahatlığını ve verimliliğini optimize etmek için en iyi donanıma sahiptir. Dolayısıyla herkesibu geleceğin blok zincirinin potansiyelini keşfetmeye ve ortak vizyonumuzun gerçekleşmesinetanık olmaya davet ediyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x