Yükleniyor...

Winklevoss Kardeşler: Bitcoin Altını Geçecek

Bitcoin, 2020 bitmeden önce 20.

winklevoss kardesler bitcoin altini gececek 1

Bitcoin, 2020 bitmeden önce 20.000 dolara yakın yeni bir zirve gördüğü için bir kez daha ilgi odağı haline geldi. Bununla birlikte, lider kripto para biriminin en erken savunucularından biri olan, önde gelen kripto para borsası Gemini’ın kurucuları Winklevoss kardeşler de Bitcoin ve altın hakkındaki görüşlerini yineledi.

7 Aralık’ta düzenlenen Singapur Fintech Festivali’nde konuşan Cameron ve Tyler Winklevoss, Bitcoin’in fiyatının sonunda 500.000 doları aşacağına dair önceki tahminlerini yineledi. Bu tahminin, Bitcoin’in piyasa değerinin gelecekte altının yaklaşık 9 trilyon dolarlık piyasa değerini geçmek için 40 kat artacağı varsayımına dayandığını belirtti.

Cameron ayrıca, altın ve Bitcoin gibi varlıklara olan talebi artıran faktörlerden biri olan mevcut pandemi senaryosunda “muazzam miktarda para basımının” ve giderek artan enflasyon tehdidiyle ilgili artan endişelerin altını çizdi.

Cameron Bitcoin’in altına kıyasla kesintisiz transferler ve üretim oranını etkileyen dış faktörlere karşı bağışıklık gibi faktörler nedeniyle çok sayıda avantajı olduğunu söyledi.

İkizler ayrıca, bazı gelişmekte olan ekonomilerde kripto paralar ile ilgili iş ve hizmetlerin büyümesini engelleyen düzenleyici netlik eksikliği nedeniyle endüstrinin geçirdiği eşitsiz coğrafi ilerlemeyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Bununla birlikte, teknolojinin bankaları bankasızlaştırma ideallerini vurguladılar ve ayrıca kripto ticaret platformlarını yeni bölgelere genişletme planları yaptılar.

Düzenleyiciler ve Yatırımcılar Bitcoin’e Göz Atmalı

İkizler ayrıca düzenleyicileri, bu pazardaki yeni girişimlerin karşılaştığı engelleri azaltmak için sanal alanlardan yararlanmaya çağırdı ve bu ağır düzenleme gerekliliklerinin yeniliği engelleyebileceği konusunda uyarıda bulundu. Cameron şöyle dedi:

“Apple, Silikon Vadisi’ndeki bir garajda başladı, sanırım Facebook da bir yurt odasında başlamıştı […], burada dikkat etmeniz gereken şey, bir çok insanın bu alanda yenilik yapamayacak kadar küçük bir şekilde başlaması.”

Öte yandan Tyler, kripto para endüstrisinin büyümesinin kısmen bankalarla işbirliğine bağlı olduğunu öne sürerek, topluluğun Bitcoin’in eski bankacılık sistemini modası geçmiş hale getireceği şeklindeki “kışkırtıcı retoriği” reddetti:

“İnsanlar Bitcoin satın almak istiyorlarsa, değerleri genellikle kripto paralarda değildir çünkü kripto para yeni. Yani bankalar ile bu yeni kripto dünyası arasında bir köprü kurmanız gerekiyor ve bunu yapmak için bankalara ihtiyacınız var.”

Bitcoin 2020’ye büyük bir son vermiş olsa da Cameron bunun “henüz yeni başladığını” tahmin ediyor. Cameron, yatırımcıları herhangi bir sonuca varmadan önce kendilerini Bitcoin hakkında eğitmeye çağırdı ve şunları söyledi:

“Bitcoin ve kriptoya dikkat edin ve kendinizi eğitin, çünkü bu İnternetten bu yana en büyük parasal ve teknolojik devrimdir. Bu bir heves değil, kalıcı olacak- ve parayı, interneti ve çevrenizdeki dünyanın büyük bir kısmını dönüştürecek. Ve daha yeni başladı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x