Yükleniyor...

Winklevoss Kardeşler: Facebook’un Kripto Para Fikri Harika Fakat Bitcoin Daha İyi

Milyarder yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss, Facebook’un kripto para birimi projesinin “Bitcoin katili” olacağından endişe duymuyorlar.

Facebook FBCoin ve Bitcoin

Milyarder yatırımcılar Cameron ve Tyler Winklevoss, Facebook’un kripto para birimi projesinin “Bitcoin katili” olacağından endişe duymuyorlar. Aksine, Facebook’un kripto parasıyla dünya üzerinde şimdiye kadar olduğundan daha fazla etkisinin olacağını savunuyorlar.

Her yıl düzenlenen SXSW Film ve Müzik Festivali’nde İngiltere’nin Daily Telegraph’ına konuşan İkizler, Bitcoin fiyatı 8 dolar ila 120 dolar arasında olduğunda ilk kripto paralarını satın aldıklarını belirtiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cameron Winklevoss şöyle diyor:

Nasıl oynandığını biliyoruz. Kripto paralar o kadar genç ki, biz sadece birkaç yıldır bu yolculuktayız.

Mark Zuckerberg’le birlikte Harvard’da sınıf arkadaşı olan ikizler, Zuckerberg’i en sonunda Facebook’a dönüşen sosyal ağ fikrini çalmakla suçladılar. İkizler, Zuckerberg’le olan açık yasal tartışmalardan sonra ün saldılar.

Yasal savaş, Zuckerberg’in Facebook kullanıcılarını çıldırtıcı bir şekilde “aptal ***” olarak nitelendirdiği, verilerine güvendiği ve 2010 yılının filmi “The Social Network”e ilham veren e-postalarının yayınlanmasına yol açtı. Dava 20 milyon dolarlık nakit ve 45 milyon dolarlık Facebook hisseleri almasıyla son buldu.

İkizler parayı, kripto para başına 8 ila 120 dolar arasında bir fiyatla Bitcoin’e yatırmak için kullandılar. Kripto para birimi bugünkü değeri ile onlara 1 milyar dolarlık bir servet kazandırdı.

Bu paranın bir kısmını 2015 yılında kripto para borsası Gemini’yi oluşturmak için kullandılar ve Eylül 2018’de şu anki piyasa değeri 65 milyon doların üzerinde olan dolara sabitli stablecoin Gemini dollar’ı (GUSD) başlattılar.

ABD merkezi kripto para borası şimdi 200’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve İkizler, eleştirmenlerin söylediklerine rağmen Bitcoin gibi dijital varlıklar için parlak bir geleceğin olduğuna dair sürekli bahse giriyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x