Yükleniyor...

XRP’de Delistler Başladı: Durum Nereye Varacak?

SEC, dün gece Ripple ve iki yöneticisi hakkında dava açtığını resmi bir biçimde duyurdu

xrpde delistler basladi durum nereye varacak

SEC, dün gece Ripple ve iki yöneticisi hakkında dava açtığını resmi bir biçimde duyurdu. Bu duyurunun ardından kripto para topluluğunda XRP’nin delist edilmesiyle ilgili tartışmalar başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hatta daha şimdiden iki küçük borsa, CrossTower ve Beaxy, kripto para birimini delist etti.

Coindesk tarafından yayınlanan habere göre, Haziran ayında açılan firmanın yöneticisi Kristin Boggiano, “CrossTower’ın listeleme komitesi token’ları birçok boyutta değerlendiriyor” dedi:

“Kriterlerden biri, bir varlığın menkul kıymet olup olmadığıdır. XRP’nin durumuna ilişkin belirsizlik göz önüne alındığında, CrossTower XRP’yi delist etmeye karar verdi.”

Chicago merkezli Beaxy de benzer şekilde trade’i durdurdu, ancak bir sonraki duyuruya kadar XRP’nin çekilmesine izin veriyor.

Kripto para topluluğundan birçok isme göre bu delist’ler devam edebilir. Hatta büyük borsaların dahi delist’e dahil olabileceğine dair iddialar bulunuyor.

XRP’nin Yasal Statüsü Tartışılıyor

SEC ve Ripple Labs yıllardır XRP’nin yasal statüsünü tartışıyor. Yani Ripple‘a karşı SEC suçlamaları yeni değil. Konuyla ilgili konuşan Beaxy’nin operasyon başkanı Naeem Master, şunları söyledi:

“Beaxy Exchange’in öncelikli olarak mevzuata uygunluk ile çalışma yükümlülüğü vardır. Mahkeme XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını tespit ederse, varlık için destek devam edecektir.”

Bu ikisi Coinbase veya Binance ile karşılaştırıldığında küçük borsalar olsa da, tartışmaların yönüne şekil vermesi açısından önemli görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x