Yükleniyor...

Yatırımcılar Neden Bitcoin (BTC) Almak İçin Teşvik Desteklerini Harcıyor?

Bitcoin (BTC), finans dünyasının geri kalanıyla birlikte Kara Perşembe günü yıkıcı bir darbe aldı.

abd btc tesvik paketi bitcoin

Bitcoin (BTC), finans dünyasının geri kalanıyla birlikte Kara Perşembe günü yıkıcı bir darbe aldı. Ancak diğer varlıkların aksine, en iyi kripto para birimi o zamandan beri muazzam bir şekilde büyüdü ve 2020’nin en iyi performans gösteren varlığı haline geldi.

Amerikan vergi mükelleflerine ekonomik faaliyeti teşvik etmek amacıyla gönderilen acil yardım çekleri, yalnızca Bitcoin’in yükseliş momentumunu canlandırmaya hizmet etti ve aylar sonra varlık, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok üzerinde işlem görüyor. Yatırımcıların Bitcoin’e teşvik desteklerini koyarak kar elde ettiklerini rahatlıkla görüyoruz. Bu nedenle ikinci tur devlet destekleriyle yatırımcıların tekrar Bitcoin yatırımı yapma olasılığının neden daha yüksek olduğunu analiz edebiliriz.

2020, çok az kişinin tahmin edebileceği tuhaf bir yıl oldu. Ve tam senaryonun kendisi düşünülmemiş olsa da, Satoshi Nakamoto mevcut parasal çöküşü görebildi. Zaten BTC bu nedenle ilk etapta yaratılmıştı. Lider kripto para birimi hem merkezi olmayan hem de egemen olmayan bir şekilde tasarlandı. Parayı devletten ayırarak, vatandaşlar, hükümetlere merkez bankacılığı aracılığıyla sunulan fiat para birimlerinin kontrolünden kurtulmuş oluyor.

Bir çıkış yoluna duyulan vahim ihtiyaç, yakın zamana kadar, merkez bankalarının ekonomiye şans vermeye çalışması ve para arzının kontrolden çıkmasına kadar netleşmemişti. Hükümetin, vatandaşların vergiyi şu ya da bu şekilde ödeyeceği için sağa sola daha fazla para bastığı gerçeğini gizlemek amacıyla politikacılar Amerikalı vergi mükelleflerine 600 dolarlık doğrudan bir ödeme yaptılar.

Ancak hükümet ne kadar çok para basarsa, enflasyon o kadar hızlı kontrolden çıkacak ve çok hızlı bir şekilde 1200 dolar ve 600 dolarlık teşvikler, vergi mükelleflerine bir “kredi” gibi görünmeye başlayacak. Bu, yatırımcıların hükümet kaynaklı enflasyon ve vergilendirme için ödeme yapmaktan bıkıp teşvik paralarını Bitcoin’e koymalarının birçok nedeninden sadece biri.

Bitcoin Satın Almak Değeri Koruyabilir

2020’de Bitcoin’e yatırım yapmak zahmetsizdir. Kripto para, her zamankinden daha fazla kabul görüyor, yeni bir parabolik aşamaya ve boğa piyasasına girdi ve analistlere göre bu sadece bir başlangıç.

Tarihsel verilere göre 1.200 doları 4.200 dolara çevirmek son derece caziptir ve Bitcoin’e 600 dolar yatırmak, BTC’nin boğa rallisine bakıldığı zaman karlı bir seçim olabilir. Enflasyon ve sürekli para basımı ABD hükümetinin para politikasını ne kadar kötü idare ettiğini kanıtlayan en önemli nokta ve analistlere göre bu bozuk sistemden vazgeçmenin tek yolu Bitcoin satın almak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x