Yükleniyor...

Yearn.Finance’ın (YFI) Fiyatı, Bitcoin’i (BTC) Geçti

Yearn.

yearn finance bitcoini gecti

Yearn.finance’ın yönetim token’ı YFI, Bitcoin’in (BTC) fiyatını geçerek, bu anlamda bir ilke imza attı. YFI, bu hareketiyle Bitcoin’i geçen ilk altcoin olmayı başardı. Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 41 oranında artış yaşayarak 15 bin 469 dolara ulaştı.

Tabi bu haber içerisinde tek bir YFI’nin tek bir BTC’den daha pahalı olduğunu belirttikten sonra  Bitcoin’in genel piyasa değerinin çok daha büyük olmaya devam ettiğini  açıklığa kavuşturmak gerekiyor. Ayrıca, diğer token’ların Bitcoin’in üzerinde fiyatlandırıldığını, ancak YFI’nin kayda değer ticaret hacmine sahip olduğunu da söylemek şart.

Yearn.finance’ın yönetişim belirtecinin (YFI) toplam piyasa değeri, sektör devi Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha fazla olsa da, merkezi olmayan finansın (DeFi) patlayıcı büyümesi ve BTC’deki son geri dönüş, tek bir YFI’nin BTC’den daha büyük hale gelmesini sağladı. CoinMarketCap verilerine göre BTC yazının yazıldığı sırada 11 bin 859 dolardan işlem görüyordu.

4 Haftalık Bir Altcoin

YFI yalnızca dört hafta önce piyasaya çıktı ve başlangıçta sadece 32 dolardan işlem görüyordu. Yatırımcılar, seçilmiş dijital varlıkları YFI’ye yatırır, bu daha sonra % 95’e varan ROI’lerle çeşitli DeFi ticaret stratejilerini otomatik olarak yürütür – platform, getirinin % 5’ini komisyon olarak alır. Yılda kilitlenen toplam değer (TVL) 18 Temmuz’da 9,3 milyon dolardı, ancak Salı günü 600 milyon dolara yükseldi. DeFi Pulse’a göre, bu rakam yazının yazıldığı sırada 675 milyon doları da aştı. Bir yönetişim belirteci olarak YFI, sahiplerine protokolün yönü hakkında bir oy vermek için stake edilebilir.  Ancak yalnızca 30.000 YFI oluşturuldu, yani fiyat artışına rağmen piyasa değeri şu anda 400 milyon doların biraz altında – BTC’ninki ise 218 milyar doların altında.

YFI Ne İşe Yarıyor?

Yearn.finance kullanıcıları bu ürünü kullanarak DeFi ağını çok daha etkili bir şekilde kullanabiliyor. Yearn.finance size hangi projeden ne kadar gelir elde edeceğinizi, hangi projenin ne kadar işlem ücreti alacağını otomatik bir şekilde söylüyor.

Yearn.finance ekosistemi aşağıdaki ürünleri içerir:

  • finance – Borç verme verimlerini optimize etmek için kar amaçlı borç veren (canlı)
  • finance – Kaldıraçlı stablecoin işlemleri (testnet)
  • finance – Aave için 0 otomatik sermaye tasfiyesi (testnet)
  • exchange – Tek taraflı otomatik pazar yapıcı (canlı)
  • finance – Akıllı sözleşme kredisine akıllı sözleşme için kredi delegasyon kasaları (testnet)
  • Yıllık finans ekosistemi YFI token’ı tarafından kontrol edilir

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner