Yükleniyor...

Yerli Kripto Para Borsalarında 2019’da Neler Oldu? (İnfografik)

Bir on yılın daha sonuna geldik.

2019 Yerli Kripto Para Borsaları

Bir on yılın daha sonuna geldik. Yerli kripto para borsalarının 2019 özeti için hazır mısınız?

Bitcoin’in 2009’da hayatımıza girmesi sonrası ilk kripto para borsası olan Mt. Gox Temmuz 2010’da hizmet vermeye başladı ve böylece kripto para borsalarının temeli atılmış oldu. Kripto para piyasasının hızla büyümesiyle kripto para borsaları da büyüdü ve büyümeye devam ediyor.

Ülkemizde BtcTurk ile temeli atılan yerli kripto para borsası alanını her geçen gün daha da büyüdüğüne tanık oluyoruz. Kripto paralara Türk Lirası ile ulaşmamızı sağlayan yerli borsaları, hepimizin yakından bildiği, uğrak platformlar arasında yer alıyor. CoinMarketCap’in verilerine göre şu an dolaşımda irili ufaklı 5.000’e yakın kripto para birimi bulunuyor ve ülkemizde faaliyet gösteren yerli borsalar aracılığıyla birçok büyük kripto para birimini Türk Lirası ile alabiliyor veya Türk Lirası karşılığında satabiliyoruz.

2019, kripto para piyasasında birçok önemli gelişmenin yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti ve bu gelişmeler kimi borsaya yüksek veya düşük hacim olarak yansırken, kimi borsa kepenk indirmek zorunda kaldı. Paribu ve BtcTurk gibi kurumsal şirketlerin başarısının ardından Türkiye’de 2019’da onlarca kripto para borsa şirketi açıldı. Yeni girişimlerin tamamına yakını yazılımsal ve operasyonel gereklilikleri karşılayamadığı ya da zarar ettiği için faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kalırken, kimisi marketinde işlem gören kripto paraları çeşitlendirerek emin adımlarla yoluna devam etti.

Sizin için 2019’da yerli kripto para borsalarında neler olduğunu gösteren bir infografik hazırladık. İnfografiği aşağıdan görüntüleyebilir, infogirafiğin üstüne tıklayarak yüksek kaliteli hallerine ulaşabilirsiniz.

Yerli Kripto Para Borsalarında 2019’da Neler Oldu?

Türk Borsaları - 2019 İnfografik


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x