Anasayfa Bitcoin Haberleri Yükselen Bitcoin (BTC) İle İştahı Kabaran Balinalar Kripto Para Borsalarına Doğru Hareket...

Yükselen Bitcoin (BTC) İle İştahı Kabaran Balinalar Kripto Para Borsalarına Doğru Hareket Ediyor

ABONE OL:google-news

Binance ve anonim cüzdanlar arasında 66.4 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) transfer edildi. Bazı yatırımcılar BTC fiyatının düşmesini bekliyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Etkilenebilir

Son 12 saat içinde, Twitter’da büyük kripto işlemlerini izleyen bir bot hesabı olan Whale Alert, Binance ile bilinmeyen cüzdanlar arasında birkaç BTC transferi bildirdi.

Toplamda yaklaşık 63.560.000 dolar değerinde 7.812 BTC transfer edildi. Bu denli büyük transferler kripto para piyasasında bulunan bazı yatırımcıları Bitcoin fiyatını etkileyebileceği için korkuttu.

Binance ve “Bilinmeyen Cüzdanlar”

Whale Alert, son 12 saat içinde kripto devi Binance ve bilinmeyen birkaç cüzdan arasında gönderilen 66.453.000 dolarlık Bitcoin tespit etti.

Binance’ye ilk olarak yaklaşık 3.312 BTC (28.177.000 dolar) transfer edildi. Binance’den bilinmeyen bir cüzdana 4.500 BTC (38.276.000 dolar) gönderildi. İlginçtir ki, bu işlemlerin hepsi aynı bilinmeyen cüzdan adresine sahip

Yatırımcılar Bitcoin (BTC) Fiyatından Endişeli

Kripto topluluğunun tepkisi, karşılaşılan aynı durumların oluşturduğu sonuçlar düşünüldüğünde oldukça haklı bir tepkidir. Ne zaman balinalar borsalara büyük miktarda kripto varlığı transfer etse arkasından fiyat dökümü gerçekleşmektedir.

En tipik durumlar, büyük miktarlarda XRP’nin kilidinin açılması ve Ripple’ın emanet cüzdanından taşınması ve daha sonra gönderilmesidir.

Coinbase ve Okex Borsalarında Bitcoin (BTC) Hareketi

Bu kez, Binance’e ve Binance’den yapılan işlemlerle birlikte, büyük miktarda Bitcoin, OKEx ve Coinbase gibi diğer büyük borsalara da aktarıldı.

Söz konusu borsalarda 3 büyük hareket yaşandı. İki borsa arasında 838 BTC’lik transfer birinci transferdi. İkinci transferde ise 1.000 BTC Coinbase’den bilinmeyen bir adrese gönderildi. Son transferde ise 1000 BTC de OKEx’ten bilinmeyen bir adrese aktarıldı.

Yorum dizisindeki kullanıcılardan biri, diğer borsalara (Binance hariç) büyük miktarda BTC gönderildiğinde oldukça sık yapılan işlemlere rağmen, bunun Bitcoin fiyatını etkilemediğini belirtti.

Her şeye rağmen Bitcoin yazım zamanında 8.400 doların üzerinde kalmayı başarıyor. Balinaların bir hazırlık yaptığı kesin ancak fiyat düşüşüne mi yoksa fiyat yükselmesine mi hazırlık yapıyorlar? Henüz belli değil.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

901BeğenenlerBeğen
399TakipçilerTakip Et
16,624TakipçilerTakip Et
482AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar