Yükleniyor...

Zcash, Edward Snowden’in 2016’daki Kilit Rolünü Açıkladı

Ünlü eski casus Edward Snowden'in, Zcash'in piyasaya sürülmesinde kilit rol oynadığı ortaya çıktı.

snowden

Ünlü eski casus Edward Snowden’in, Zcash’in piyasaya sürülmesinde kilit rol oynadığı ortaya çıktı.

Popüler altcoin, Zcash Media’nın Snowden’ın altcoin’in yaratılmasında etkili olan altı kişiden biri olduğunu açıklamasının ardından bugün tekrar konuşuluyor. 2016 yılında Zcash, ilk para birimini oluşturmak için bir tören düzenledi. Snowden, görüntülü sohbet yoluyla şunu açıkladı:

“Adım Edward Snowden. Zcash orijinal törenine John Dobbertin takma adıyla katıldım.”

Snowden, projeye hiçbir zaman “direkt” olarak dahil olmadığını ve bunun yerine algoritmaları “bunu gerçekten bilen insanlara” bıraktığını söyledi:

“Zcash projesinin ilerlemeye devam etmeyi başardığını ve bizi aynı zamanda özel bir para birimi olan ücretsiz bir para birimi idealine daha da yaklaştırdığını görmekten gerçekten mutluyum.”

Snowden’ın katılımının nihayet ortaya çıkması büyük bir haber, aynı zamanda kendisinin kriptolarla olan ilişkisi hakkında bildiklerimizle de uyumlu. Geçmişte, Snowden’ın kripto kullandığı biliniyordu. Ona göre kriptolar ve blok zinciri, hükümetler ve finans kurumları tarafından tehdit olarak görülüyor.

Piyasanın önde gelen gizlilik coinlerinden biri olan Zcash’in geleceği önerilen yeni AB düzenlemeleri ışığında risk altında olabilir. Aslında bu, yakın zamanda Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından da paylaşılan bir endişeydi.

“31 Mart’ta AB Parlamentosu yeni bir kripto gözetim rejimi önerisini oylayacak. Teklif, yenilik karşıtı, gizlilik karşıtı ve kanun yaptırımına karşıdır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner