Yükleniyor...

10 Milyon Fazla Bitcoin 1 Yıldır Hareket Etmeden Bekliyor

Bitcoin cüzdanlarında hareket etmeden, hiçbir şekilde işlem yapılmayan Bitcoin sayısı katlanarak artıyor.

Bitcoin

Bitcoin cüzdanlarında hareket etmeden, hiçbir şekilde işlem yapılmayan Bitcoin sayısı katlanarak artıyor. Son veriler bu Bitcoin’lerin sayısının 12 milyon adedi geçtiğini yani yaklaşık 100 milyar dolar değerinde olduklarını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hareketsiz Bitcoin

2019’un ortasında Bitcoin’in 13.900 dolara kadar dayanmasına ve sonrasında 6.400 dolara kadar gerilemesine rağmen söz konusu Bitcoin’leri harekete geçmemesi oldukça dikkat çekiyor.

Analistlere göre hareketsiz kalan Bitcoin’ler ve onların miktarı uzun vadede son derece olumlu bir gösterge. Analistler kısa vadede ise Bitcoin fiyatının vadeli işlemlerdeki trende göre hareket edeceği belirtiliyor. Bu noktada da BitMEX ve Binance Futures gibi platformların rolü büyük.

Bitcoin’in toplam arzının yarısından fazlasının 1 yıldan bu yana hareket etmiyor oluşu, yatırımcılarının en büyük kripto parayı uzun vadeki bir yatırım aracı olarak gördüklerinin açık bir göstergesi olarak kabul ediliyor. En büyük kripto para Bitcoin, şu sıralar kendini 8.000 doların üstüne atmak için mücadele ediyor. Lider kripto para, son 24 saatte yüzde 4’den fazla değer artışı ile şu anda 7.907 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x