Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri 4 Milyon Bitcoin (BTC) 5 Yıldır Hareket Etmiyor! Ripple Eski CTO'sunun Başına Gelenler İpucu mu?

4 Milyon Bitcoin (BTC) 5 Yıldır Hareket Etmiyor! Ripple Eski CTO’sunun Başına Gelenler İpucu mu?

ABONE OL:google-news

Blokzinciri verilerine göre, 4 milyondan fazla Bitcoin (BTC) son 5 yıldır hareket etmedi. Bu ise yaklaşık 140 milyar dolara karşılık geliyor.

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu varsayılan, 2009 yılında çıkarılan ve hareket etmeyen neredeyse 1 milyon Bitcoin var. Kayıp olan diğer 1.4 milyon Bitcoin ise, 2010 ve 2011 yıllarında; geri kalanı ise 2016 yılına kadar çıkarılan Bitcoin’ler.

Bir trustnodes haberine göre, Birleşik Krallık Ulusal Siber Güvenlik Merkezi (NCSC), konu ile ilgili olarak “140 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) kayıp veya erişilemez durumda” açıklamasını yaptı. NCSC kanıt olarak ise, yakın zamanda 220 milyon dolarlık Bitcoin cüzdanının şifresini kaybeden Ripple CTO’su Stefan Thomas’ı gösterdi.

Bu kripto paraların çoğu, muhtemelen Bitcoin’in değerinin kuruş cinsinden olduğu ilk günlerde kaybedildi. Pek çok kişi sabit disklerini sildi veya Bitcoin yazılımını kaldırdı. Neyse ki, 2013 yılından bu yana, atık depolarında Bitcoin aramanın önüne geçmek için insanlar kripto para varlıklarını güvenli bir şekilde saklamaya büyük özen gösteriyor.

Bu kayıp BTC miktarı ise, Bitcoin’in toplam arzını %22 oranında düşürüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Dilek Sarı
Dilek Sarıhttps://www.coinkolik.com
1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar