Yükleniyor...

856 Bin Adet Bitcoin Gönderimi Yapan Balinanın Kimliği Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta dev bir Bitcoin (BTC) balinası 107 farklı Bitcoin adresinin her birine 8 bin adet olmak üzere toplamda 856 bin adet BTC transferi yaptığı görülmüştü.

Bitcoin Balinası

Geçtiğimiz hafta dev bir Bitcoin (BTC) balinası 107 farklı Bitcoin adresinin her birine 8 bin adet olmak üzere toplamda 856 bin adet BTC transferi yaptığı görülmüştü. Bu miktardaki bir BTC transferi şu anda dolaşımdaki 17 milyon 415 bin Bitcoin’in yüzde 4,9’una karşılık geliyor. Bundan dolayı görülen bu hareket son derece önemliydi.

Zaman zaman dev Bitcoin balinalarının benzer transferler/gönderimler gerçekleştirdiğine tanık olunuluyor. Haklı olarak insanlar bu transferlerin kim veya kimler tarafından yapıldığını merak ediyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitInfoCharts, 865 bin adet Bitcoin’in parça parça gönderildiği 107 adresten bazılarının fee.org olarak işaretlemesi nedeniyle kaynağın fee.org olduğu öne sürülmüştü. Nitekim bu tespitin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Çünkü, fee.org adresi olarak işaretlenen ve bc1q3s3 ile başlayan bir adres fee.org’a ait bir bağış adresiydi ve yalnızca 2.21 adet BTC transferi yapılmıştı.

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından F2 Pool’un kurucu ortağı olan Mao Shixing, FEE’nin bağış toplamak için Coinbase’in cüzdan servisini kullandığını dile getirdi. Shixing, Coinbase’e kayıtlı kullanıcı sayısı ile tam olarak eşleşen 13.670.127 adres bulunduğunu belirtti.

29 Kasım’da Coinbase resmi blog sayfası üzerinden yaptığı borsada planlı bir bakım yapılacağını duyurmuştu. 856 bin BTC transferi de bu duyurudan birkaç gün sonra (30 Kasım – 6 Aralık 2018) gerçekleşmişti.

Tüm bu bilinenlerin ışığında, 856 bin BTC’yi 107 farklı cüzdana gönderenin bir balina olmadığı, söz konusu BTC’lerin borsanın kendisine ve kullanıcılarına ait olduğu çıkarımında bulunulabilir. Özellikle ayı piyasası zamanında Bitcoin işlem ücretleri önemli ölçüde düşüyor. Borsalar için ayı piyasası bakım yapmak için altın zamanlama oluyor. Bu nedenle milyonlarca dolarlık Bitcoin transferinin Coinbase tarafından yapıldığı çıkarımında bulunmanın yanlış olan hiçbir yanı yok.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x