Yükleniyor...

Kripto Para Birimlerine IBAN Desteği Geliyor!

Kripto paralar için debit kart sağlayıcısı olan Wirex, geçtiğimiz günlerde tüm EURO hesapları için IBAN desteği sunulacağını açıklamıştı.

Kripto Para IBAN

Kripto paralar için debit kart sağlayıcısı olan Wirex, geçtiğimiz günlerde tüm EURO hesapları için IBAN desteği sunulacağını açıklamıştı. Böyle bir adımın atılması durumunda Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (AEA) insanların banka havalesi ile hesaplarını finanse edebilmelerinin ve Euro ile ödeme alabilmelerinin önü açılmış olacak. Özellikle herhangi bir kripto para birimi ile yapılan maaş ödemeleri doğrudan Wirex hesaplarına yatırılabilecek.

Hemen hemen herkesin bildiği, ancak bilmeyenler için IBAN’ın uluslarası banka hesap numarası olduğunu söyleyelim. IBAN, uluslarası ödemelere izin veren banka hesaplarını belirleme sistemi olarak da bilinmektedir. 34 haneli IBAN numarasında, ülke kodu, yerel banka hesap numarası, şube kodu ve yönlendirme bilgileri yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Wirex, geçtiğimiz yıl VISA’nın kripto para işlemlerini engelleyerek askıya alması sonrasında kripto para destekli banka kartlarını piyasaya süren ilk platform oldu. Bundan dolayı Avrupa’daki kripto para topluluğu Wirex’e özel bir ilgi gösteriyor. Wirex’in kripto para destekli debit kartlarını kullanarak, VISA’nın kabul edildiği her yerde Bitcoin, Ripple, Ethereum veya Litecoin ile ödeme yapılabiliyor.

Bir fintech şirketi olan Wirex, son dönemde dört ülkede pilot çalışmalar yürüttü. Çalışmaların sonucunda başarıya ulaşıldı ve şirket Avrupa çapında IBAN sistemini başlatacağını duyurmuş oldu. Eylül ayında öncelikli olarak Fransa ve İspanya’da açılan hesaplara IBAN desteği verildi. Bu iki ülkeyi Almanya ve İtalya takip etti. Ayrıca Wirex, Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki hesaplara yönelik finansman limitlerini de ülkelere ve bölgelere göre değişen şekilde 16 bin Euro, 20 bin ABD doları ve 15 bin Pound’a çıkardı.

Şimdi İngiliz fintech firmasının hedefinde ise Kuzey Amerika bölgesindeki müşteriler yer alıyor. Şirket, bu piyasadaki müşterileri için de hizmet planları olduğunu söylüyor. Şirketin Kanada’daki düzenleyiciler olan Fintrac ve Money Service Business’dan da gerekli olan lisansları almış durumda. Tüm bunlarla birlikte şirketin bir sonraki hedefi ise doğrudan Amerika Birleşik Devletleri.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x