Yükleniyor...
Sponsored

AB Düzenleyicisi, Tokenize Edilmiş Menkul Kıymetler için Pilot Uygulama Başlatıyor

AB menkul kıymetler düzenleyicisi tokenize edilmiş menkul kıymet uygulamasını başlatmak için bir sonraki adıma geçildiğini açıkladı.

ab

AB menkul kıymetler düzenleyicisi tokenize edilmiş menkul kıymet uygulamasını başlatmak için bir sonraki adıma geçildiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Ajansı (ESMA), dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir pilot alım satım projesi için, düzenleyici standartları ayarlamaya ihtiyaç duyulmayacağını ve tokenize menkul kıymet alım satımlarının gerçekleşmesi için sonraki adıma geçildiğini kaydetti.

AB Düzenleyicisi Pilot Uygulama Başlatıyor

ESMA tarafından sunulan raporda, özellikle iptal edilen ve değişikliğe uğrayan işlemler için, işlem verilerinin mevcut kayıtlarda doğru bir şekilde paylaşıldığından emin olma adına daha fazla rehberliğe ihtiyaç olup olmadığının takip edileceğini vurguluyor.

AB düzenleyicisinin duyurusu, 2023 yılında başlayacak olan AB’nin DLT Pilot Regime’nden önce geldi. DLT Pilot Regime, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin, denetlenen ve izlenen bir ortamda işlenmesine olanak sağlayacak.

ESMA, DLT Pilot Regime’e katılan paydaşlara şeffaflık konusunda düzenleyici standartlarının uygulanmasına rehberlik yapacak.

Avrupa Birliği, blockchain teknolojileri ve kripto paralar konusunda hareketli bir döneme giriş yapmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, kripto paraların finansal istikrarı tehdit ettiği hususunda düzenleyicileri uyarmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x