Yükleniyor...

ABD Ekim 2022 Enflasyon Verisi Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ekim 2022 yıllık enflasyon oranı yüzde 7,7 olarak açıklandı.

ABD Ekim 2022 Enflasyon Verisi Aciklandi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ekim 2022 yıllık enflasyon oranı yüzde 7,7 olarak açıklandı.

ABD enflasyon beklentisi yüzde 8,0 olacağı yönündeydi, beklenenin altında yıllık enflasyon 7,7, aylık enflasyon ise yüzde 0,4 oldu.

ABD Ekim 2022 Enflasyon Verileri

ABD’de yükselen enflasyon, FED’in faiz artırımına gitmesini tetikliyor. Bu da Bitcoin fiyatını 2022 yılında geriye çeken en önemli faktörlerden biri olarak öne çıkıyor.

ABD Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Ekim ayında tüketici fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,4 arttı. Tüketici fiyatlarında yıllık bazda artış yüzde 7,7 olarak gerçekleşti.

dolar fiyat

Çekirdek fiyat olarak kabul edilen gıda ve enerji hariç tüketici fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,6, yıllık yüzde 6,3 arttı.

Son olarak piyasanın genel durumuna bir göz atalım. Sabah saatlerinde 18,60 civarında olan dolar ABD enflasyon verisinin açıklanması ile beraber haberin yazımı esnasında seviyesini koruyor. Euro, artış göstererek 18,74’e yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner