Yükleniyor...

Güney Kore bankası kriptoya kapılarını açıyor

Bitgo ile ortaklık kuran Güney Koreli KEB Hana Bank, önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren dijital varlık saklama hizmeti sunuyor.

KEB Hana Bank

Bitgo ile ortaklık kuran Güney Koreli KEB Hana Bank, önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren dijital varlık saklama hizmeti sunuyor.

Güney Kore’nin en büyük finansal kurumlarından birisi olan KEB Hana Bank, dijital varlık saklama şirketi BitGo Trust Company ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sonucunda, Güney Koreli finans kuruluşu dijital varlık saklama hizmeti sunacak.

Güney Koreli dev bankadan dijital varlık hamlesi

Toplam 448 milyar dolarlık varlığı bulunan Güney Koreli banka, kriptoya perdelerini araladı. KEB Hana Bank, hizmetlerini 2024 yılının ikinci yarısında başlatmayı planlıyor. Dijital varlıklar ve kripto alanında faaliyet yürüten BitGo Trust Company ise KEB Hana Bank’ın bu yolculuktaki partneri olacak.

KEB Hana Bank, Seul’de düzenlenen Kore Blockchain Haftası’nda dijital varlık hamlesini duyurdu. Hana’nın bu hamlesi, BitGo’nun blockchain teknolojisini kullanacak. Hana ve BitGo’nun yaptığı ortak basın duyurusunda, “Ortaklığın, yerel dijital varlık piyasasının standartlarını küresel seviyeye yükseltmede ve piyasaya kurumsal katılımı teşvik etmede önemli bir dönüm noktası olması bekleniyor.” denildi.

Güney Koreli banka, geçtiğimiz yıl 2,4 milyar ABD doları net kâr elde etti. Hana, Güney Kore’de yer alan en büyük 5 bankadan birisi olarak biliniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x