Yükleniyor...

ABD’deki Kaos, Kripto Para Birimlerini Nasıl Etkileyecek? Max Keiser Açıkladı

TV sunucusu ve ateşli Bitcoin savunucusu Max Keiser, Bitcoin'in son fiyat artışını ABD'deki siyasi çalkantıya bağladı.

george floyd 1280x854

TV sunucusu ve ateşli Bitcoin savunucusu Max Keiser, Bitcoin’in son fiyat artışını ABD’deki siyasi çalkantıya bağladı.

Keiser, Bitcoin satın almanın ve bireysel egemenliği yeniden kazanmanın, sistemi yenmenin ‘tek yolu’ olabileceğini söyledi.

ABD Genelinde Protestolar Başladı 

Amerikalı siyahi George Floyd’un ölümünden sonra, 30’dan fazla ABD şehrinde büyük protestolar gerçekleşti. Polis memuru Derek Chauvin’in yakalama esnasında işkence etmesi sebebiyle ölen Floyd, ardında büyük bir protestonun kıvılcımını bıraktı.

Barışçıl gösteriler kalabalığın da etkisiyle hızla şiddetlendi. ABD’de şu an sayısız işletmenin yağmalandığı ve protestocularun polisle çatıştığı bildirilmektedir.

ABD Başkanı Donald Trump, öfkeyi tetikleyen olay hakkında yorum yaparken Amerikalıların ‘korku, öfke ve keder’ ile dolu olduğunu söyledi.

Kaosu Bitcoin İle Avantaja Çevirmek

Keiser, herkesi Bitcoin ile öfkelerinden ‘para kazanmaya’ ve özgürlüklerini satın almaya teşvik ediyor.

Daha önce Ocak ayında yaşanan ABD-İran gerginliklerinin arttığı sırasında, Bitcoin’in fiyatı keskin bir şekilde yükselmiş ve bu da lider kripto para biriminin güvenli liman olduğu anlatısını körüklemişti.

Pandemi küresel anlamda ilan edilince BTC diğer varlıklarla birlikte düşmesine rağmen, hızlı toparlandı ve yatırımcıların varlığın dayanıklılığını fark etmesini sağladı.

BTC fiyatı, haberin yazımı itibariyle mevcut 9,585 dolarlık fiyat seviyesine geri dönmeden önce, ayaklanmaların artmasıyla 20 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 9,760 dolara yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner