Yükleniyor...

ABD’li Düzenleyiciler Bitcoin Vadeli İşlem Hacimlerinde Büyüme Bekliyor

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Dr

ABDli Duzenleyiciler Bitcoin Vadeli Islem Hacimlerinde Buyume Bekliyor 1

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Dr. Heath P. Tarbert, Bitcoin vadeli işlem ticaretinin artmasını öngörüyor ve ABD’yi blockchain teknolojisi yeniliklerinin ön saflarında görmek istediğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Online olarak düzenlenen LA Blockchain Zirvesi sırasında Tarbert, kripto para birimleri ve dijital varlıkların gerçek dünya kullanımının artmasıyla birlikte BTC’nin vadeli işlemler piyasasında daha fazla öne çıkacağını açıklıyor.

“Önümüzdeki yıllarda hacimlerin artmasını bekliyorum. Bizim türev piyasalarımız iki amaca hizmet ediyor. İlk olarak, riskten korunmaya izin veriyor ve sonrasında insanlara türev fiyatlarına güvenebilecekleri bir fırsat yaratıyor. Şu anda riskten korunma amacıyla yapılan Ether veya Bitcoin sözleşmelerini kimin satın alacağına dair  bir soru var. Şu anda bu pazarlarda gördüğümüz tek kişi spekülatörler, yani aslında altta yatan bir risk yok …

Bu durum Bitcoin, Ether ve diğer dijital para birimlerini daha sık görmeye başladığımız ölçüde değişebilir. Sanırım anahtar bu olacak ve aynı zamanda dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin gerçek ekonomi tarafından kullanılmaya başlama noktası olacak.’Riskten korunmak için vadeli işlemler piyasasına gitmem gerekiyor’ diyen insanlar olacak.”

Merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) dünya çapında standart olup olmayacağına gelince; CFTC başkanı, Federal Rezerv’teki meslektaşlarının konu hakkında daha iyi bilgi verebileceklerini söylüyor. Ancak Tarbert, Amerika Birleşik Devletleri’nin diğer ülkeler alana hakim olmadan önce blok zinciri alanını şekillendirmede öncü bir rol oynamasının zorunlu olduğunu vurguluyor.

“Birleşik Devletler’in blockchain teknolojisinde liderliğini görmek istiyorum. Benim için bu, hükümetin doğrudan dahil olması gereken bir şey değil, ama bunun da faydaları olabilir. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nin bu alanda yeniliği desteklemeye devam ettiğini gerçekten görmek istiyorum, çünkü diğer ülkelerin gelip şimdiden liderlik etmeye başladığını görüyorum ve bizimki gibi bir demokrasinin bu alanda da ön planda olmaya devam etmesinin gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Küresel finansal sistemin geleceği için bunu yapmak zorundayız.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x