Yükleniyor...

Altına Endeksli Stablecoin Tether Gold (XAUT) Resmen Duyuruldu

ABD Doları'na endeksli en büyük stablecoin USDT'nin ihraççısı Tether, 2019'dan bu yana konuşulan ve altın ile 1:

Altına Endeksli Stablecoin Tether Gold XAUT

ABD Doları’na endeksli en büyük stablecoin USDT’nin ihraççısı Tether, 2019’dan bu yana konuşulan ve altın ile 1:1 oranında desteklendiği belirtilen stablecoin’ini resmen piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Tether tarafından yapılan açıklamada, kripto para biriminin “Tether Gold” olarak adlandırıldığı ve kısaltmasının XAUT olduğunu belirtildi. Değeri fiziki altına endeksli olan XAUT, hem Ethereum hem de TRON Blockchain’inde yer alacak. Her bir XAUT’un değeri bir ons altına karşılık gelecek. Tether, her bir token’ın destekleneceği altını İsviçre’de bulunan kasasında saklayacak ve hiçbir saklama ücreti talep etmeyecek.

Bitfinex ve Tether’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, fiziksel altının dijital karşılığına olan talebin arttığını belirterek, Tether Gold’un fiziksel altın tutmanın dezavantajlarını ortadan kaldıracağını, hem fiziksel hem de dijital varlıkların faydalarını bir araya getireceğini kaydetti.

İlk olarak 2014 yılında USDT ile piyasada boy göstermeye başlayan Tether, daha sonra avroya dayalı EURT ile offshore yuan’a dayalı CNHT’yi oluşturdu. Öte yandan şirket ilerleyen dönemde petrole dayalı stablecoin çıkarmayı planlıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x