Yükleniyor...

Amazon Web Services, Avalanche ile Ortaklık Kurdu

Amazon Web Services, blockchain teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi hedefi kapsamında Avalanche ile ortaklık kurdu.

Amazon Web Services

Amazon Web Services, blockchain teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi hedefi kapsamında Avalanche ile ortaklık kurdu.

Ava Labs, Amazon’un bulut bilgi işlem platformuyla ortaklık kuran ilk blockchain oldu.

Amazon Web Services, Blockchain Benimsemesi için Harekete Geçti

Amazon Web Services, şirketlerin, kurumların ve hükümetlerin blockchain teknolojisini daha geniş bir şekilde benimsemesi için Ava Labs ile birlikte çalışacak.

AWS, Avalanche’ın altyapısını ve merkeziyetsiz uygulamalarını destekleyeceğinden bu ortaklık, geliştiricilerin Avalanche üzerinde node başlatmasını ve yönetmesini kolaylaştıracak.

Ava Labs ek olarak, AWS Marketplace’e ağ içinde bir ağ olan “subnet” ekleyerek hem bireylerin hem de kurumların özel subnet’leri kolayca başlatmasını sağlamayı planlıyor.

Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“AWS ile node’ları başlatabilmek ve ağları anında test edebilmek, hem bireysel hem de kurumsal geliştiriciler için büyük bir fırsat”

Şu anda Ethereum ve diğer birçok blockchain, ağlarını güçlendirmek için AWS’yi kullanıyor.

Avalanche ağının yerel token’ı AVAX, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre %14,51’lik yükselişle 14.62 dolar üzerinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x