Yükleniyor...

Amerika, Blockchain Girişimlerine Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS), blockchain teknolojisini kullanan, postayla oylama sistemi için patent başvurusunda bulundu

amerika blockchain

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS), blockchain teknolojisini kullanan, postayla oylama sistemi için patent başvurusunda bulundu. Şubat ayı içerisinde dosyalanan ve Perşembe günü yayınlanan patent ile seçimlerde blockchain teknolojisi kullanılabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yapılan patent başvurusunun detayları ise şu şekilde; Güvenilir bir oylama sistemi sağlamak için blockchain ve posta servisinin güvenilirliği ön plana çıkıyor ve kayıtlı seçmenlere posta yolu ile bilgisayarlarda okunabilir bir kod geliyor ve bu kod ile birlikte seçmen kimliğini onaylayıp, oyunu kullanıyor. Sistemin oy gizliliği ve oyların sayımı ise blockchain teknolojisi sayesinde gerçekleşiyor.

Halka açık olarak yapılan 47 sayfalık patent başvurusu, elektronik sürecin her aşaması da dahil olmak üzere önerilen oylama sisteminin tüm bileşenleri gösteriyor.

Covid-19 süreci ile birlikte tüm dünya üzerinde etkinlikler ile birlikte seçimler de zorlu bir sürece girdi. Bu sebepten dolayı sandığa gitmeyi istemeyen ya da sağlık şartlarından dolayı gidemeyen seçmeyenler için yeni yöntemler arayan ülkelerin yeni gözdesi blockchain teknolojisi oldu.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x