Yükleniyor...

Anchorage Digital, Çalışanlarını İşten Çıkarıyor

Kripto para platformu olan Anchorage Digital çalışanlarının beşte biriyle yollarını ayırıyor.

Kripto Sirketlerinde Isten Cikarma Sayisi Artiyor

Kripto para platformu olan Anchorage Digital çalışanlarının beşte biriyle yollarını ayırıyor.

Kripto para sektörü için iyi geçmeyen 2022 yılının ardından birçok şirket işten çıkarma gerçekleştirdi. Bu isimlere yeni katılanlardan biri de Anchorage Digital oldu.

Anchorage Digital Çalışanlarının Yüzde Yirmisini İşten Çıkarıyor

Anhorage Digital, kripto sektöründe çalışanlarını işten çıkaran firmalar arasına girdi. Firma, ABD düzenleyici belirsizliğinin kararında rol oynadığını söyledi.

Bloomberg’in bir raporuna göre Anchorage Digital, dijital varlıklarda devam eden gerileme nedeniyle personelinin yaklaşık yüzde 20’sini yani 75 kişiyi işten çıkarıyor.

Anchorage Kurucu Ortagi diogo monica NFT Kripto

Ülkedeki ilk federal olarak yetkilendirilmiş kripto bankası Anchorage Digital Bank’ın kurumsal kripto platformu ve ana şirketi, Bloomberg’e ABD’deki düzenleyici belirsizliğin personel çıkarma kararında rol oynadığını söyledi.

Anchorage, Bloomberg’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 “Daha iyi kripto altyapısına duyulan ihtiyaç her zamankinden daha net bir şekilde artıyor. Bizim için bu, kurumların dijital varlık ekosistemine katılması için diğer güvenli ve düzenlenmiş yolların yanı sıra, tartışmasız nitelikli bir vasi olarak statümüze kararlı bir şekilde odaklanmak anlamına geliyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner