Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Dijital Avro Çalışmalarının Hızlandırılmasına Destek Veriyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijital avro üzerinde çalışmaların hızlandırılmasını desteklediğini açıkladı.

lagarde

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, dijital avro üzerinde çalışmaların hızlandırılmasını desteklediğini açıkladı.

Lagarde, bankanın dijital avro ekibinin, projeyi ilerletmek için çok çalıştığını ve bu sürecin hızlandırılmasını desteklediğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankası’nın bir basın toplantısında söz alan Lagarde, dijital avroya yönelik iki yıllık araştırma dönemine atıfta bulundu:

“Umarım bu işi hızlandırabiliriz. Bunu kesinlikle destekleyeceğim”

AB ve ABD, Rusya’ya Ukrayna işgalinin ardından ağır yaptırımlar uyguladı ve Rusya’nın kripto ile yaptırımlardan kaçabileceğine dair endişeler, düzenleyicileri sektörü düzenleme çabalarını hızlandırmaya sevk etti.

ABD Başkanı Joe Biden da dün, kripto hakkında bir yürütme emri imzaladı. Biden hükümetin dijital bir dolar piyasaya sürmenin risklerini ve faydalarını değerlendirmesini talep etti.

Eylül ayında ECB danışmanı Jürgen Schaaf, bankanın dijital avroya ilişkin çalışmalarının avronun piyasaya sürüleceğini garantisi olmadığını vurguladı.

Lagarde, geçtiğimiz yıl dijital avronun 2025 yılına kadar piyasaya sürülebileceğini açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner