Yükleniyor...

Babel Finance Alacaklı Korumasını Uzattı

Singapur Yüksek Mahkemesi, Babel Finance için alacaklı korumasını üç ay daha uzattı.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Babel Finance için alacaklı korumasını üç ay daha uzattı. 

Hong Kong merkezli Babel Finance, alacaklılarına borçlarını geri ödemek için toplamda bir yıldan fazla süreye sahip olacak. Babel’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Flex Yang’ın aktardığına göre alacaklı koruması 21 Temmuz’a kadar sürecek. 

Babel, 800 Milyon Dolar Geri Ödeme Yapacak

Mahkeme, firmanın Hope olarak bilinen yeni merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi aracılığıyla da yeniden yapılandırma planını sürdürmesine olanak tanıyacak. Flex Yang, 2021 yılında CEO’luk görevinden ayrıldıktan birkaç yıl sonra Babel’in yeniden yapılandırma sürecini denetlemek üzere geri dönmüştü. Flex, Hope projesini ise 2023’ün Mart ayında piyasaya sürdü.

İflas eden kripto kredi firması Babel Finance, yaşanan bu son gelişmeyle birlikte Deribit gibi alacaklılarına borçlarını geri ödemek için daha fazla zamana sahip oldu. 

Babel’in yeniden yapılandırma planı, alacaklılarına 800 milyon dolar kadar geri ödeme yapmak için getiri sağlamayı amaçlayan Babel Recovery Coins adlı yeni token’ları da kapsıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan eski CEO Flex, Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda, Babel’in iflas korumasının 17 Nisan’da Singapur Yüksek Mahkemesi’nde görüşüldüğünü ve mahkeme içi yeniden yapılanma prosedürünün resmen başlatıldığını ifade etti. Gelecekte ana odak noktalarının Hope olacağını belirten Flex, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Önümüzdeki uluslararası siyasi değişimlerde, Hope dünyayı yeniden birbirine bağlamamız için önemli bir araç olacak.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner