Yükleniyor...

Binance, SEC’in İddialarına Yanıt Verdi

Binance'ten SEC'in davada dosyaladığı iddialara yanıt geldi.

Binance.US

Binance’ten SEC’in davada dosyaladığı iddialara yanıt geldi.

Binance US, SEC’in açtığı dava ile uğraşmaya devam ediyor. Şirket, SEC’in eski icra kurulu başkanını işe alarak davada üstün çıkmayı hedefliyor.

Binance, SEC’in İddialarına Dair Açıklamalarda Bulundu

Binance US, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dolandırıcılık, piyasa manipülasyonu ve varlık koruma iddialarına yanıt verdi. Şirket, SEC soruşturmasına 2020 yılından bu yana önemli bir işbirliği yaptığını belirtti. Ancak SEC, müşteri varlıklarının nerede saklandığı konusunda yeterli yanıtlar alamadığını iddia ediyor.

Binance

Binance US‘in yaptığı mahkeme başvurusunda, SEC’in şirketin ve ana şirketinin kontrolü altındaki 12 milyar doların üzerindeki müşteri varlıklarının, sahibi ve kurucusu Changpeng Zhao tarafından kontrol edilen fonlara yönlendirildiğine dair ortaya atılan iddialara yanıt verildi. Şirket ayrıca, SEC’in iddialarını geri çevirerek müşteri varlıklarını ayrılmış hesaplarda tuttuklarını ve itibari para birimini banka ortaklarının kontrolünde bulundurduklarını savundu.

SEC, Zhao’nun banka hesaplarını kontrol ettiğini ve bu durumun Binance ile Binance US arasında bir ayrım olmadığını kanıtladığını iddia ediyor. SEC ayrıca, Binance US’e geçici bir kısıtlama emri vererek şirketin varlıklarını dondurmuş durumda ve Binance ve Binance US’in mali durumlarına dair tam bir muhasebesini talep ediyor.

Bu dosyalama, yarınki duruşmaya hazırlık olarak geldi ve SEC’in Binance US’e müşteri çekme işlemleri dışında varlıklarını etkili bir şekilde donduracak geçici bir kısıtlama emri talebiyle ilgili. SEC, şirketin mali durumunu ve müşteri varlıklarının güvenliğini sağlaması için daha fazla bilgi talep ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner