Yükleniyor...

Bitcoin’i Unutun, Devrimi Chainlink Yapacak!

Weiss Ratings, bir kripto para biriminin milyar dolarlık devrimin merkezi olacağını ve bu kripto para biriminin Bitcoin (BTC) olmadığını dile getirdi.

Bitcoin’i Unutun Devrimi Chainlink Yapacak

Weiss Ratings, bir kripto para biriminin milyar dolarlık devrimin merkezi olacağını ve bu kripto para biriminin Bitcoin (BTC) olmadığını dile getirdi. ABD merkezli yatırım analiz firması Weiss Ratings, bir dolarlık kripto devriminin sürdüğünü ve bir kripto para biriminin buna liderlik edeceğini söyledi.

Dün yayınlanan tweet’te Weiss Ratings, oracle ağı ChainLink’in akıllı sözleşmelerin ve merkezi olmayan finansın (DeFi) gelişen büyümesinden yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu söyledi. Tweet’te şu ifadeler kullanıldı:

“DeFi platformlarında yaklaşık 1 milyar dolarlık teminat sözü verilmiştir, bu nedenle platform ateşlidir. Oracle’lar sadece DeFi’yi değil, 2. ve 3. nesil kriptoların yaptığı her şeyi güçlendirir. Bu nedenle, Chainlink’in ilerideki kripto devriminin merkezinde olacağını söylemek abartılı değil.”

ChainLink’in varlığından önce, akıllı sözleşme platformları yalnızca blockchain’de bulunan verileri yönetebiliyordu. Piyasa verileri, etkinlik verileri veya banka ödemeleri gibi blockchain dışındaki verilere erişilemediği için uygulamalar sınırlıydı.

Chainlink Köprü Görevi Görüyor

ChainLink, gerçek dünya verileri ve zincirdeki veriler arasında bir köprü görevi görerek oyunu değiştirmek için tasarlanmıştır. Oracle ağı, verileri blokchain’in dışından alır ve zinciri besler.

Kripto para analistleri Juan M. Villaverde ve Bruce Ng, ChainLink’in benzersiz kullanım durumu nedeniyle, kripto para biriminin benimsenme açısından çoğu kripto para biriminin çok önünde olduğunu söylüyor. Analistler Ethereum (ETH), Tezos (XTZ), Fantom (FTM), Polkadot (DOT) ve Zilliqa (ZIL) gibi akıllı sözleşme kriptolarının gerçek dünya verilerini elde etmek için ChainLink’e güvendiklerine dikkat çekiyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Serap
Serap
3 yıl önce

Yazıların hangi tarihte yazıldığı ile ilgili bir başlık koysanız süper olacak ne zaman yazıldığı hakkında bir bilgi yok malesef

ck x banner
ck youtube banner