Yükleniyor...

Doodles, 54 Milyon Dolarlık Fon Elde Etti

NFT koleksiyonu Doodles, 54 milyon dolarlık fon toplayarak 704 milyon dolarlık değerlemeye ulaştı.

doodles

NFT koleksiyonu Doodles, 54 milyon dolarlık fon toplayarak 704 milyon dolarlık değerlemeye ulaştı.

Şirket, elde edilen gelirin fikri mülkiyeti daha da geliştirmek için kullanılacağını söyledi.

Doodles, 54 Milyon Dolarlık Fon Topladı

NFT Koleksiyonu Doodles, Seven Six tarafından yönetilen ve 10T Holdings, Acrew Capital ve FTX Ventures’ın katılımıyla gerçekleşen finansman turunda 54 milyon dolar toplayarak 704 milyon dolarlık değerlemeye ulaştı.

Elde edilen fon, yatırım, büyüme stratejisinin ölçeklendirilmesine ve fikri mülkiyetlerden küresel olarak para kazanılması amacıyla kullanılacak.

10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyon olan Doodles, dijital sanatçı Burnt Toast ve web3’ün önemli isimleri Evan Keast ve Jordan Castro tarafından ortaklaşa kuruldu. Ethereum blokzincirinde basılan NFT’ler, oldukça renkli bir dünya sunuyor.

Doodles, geçtiğimiz Mart ayında Teksas’taki South by Southwest festivalinde kullanıcıları için özen bir deneyim sundu. Kullanıcılar Doodles temalı mekanlarda eğlenip, NFT sergisini gezebilme fırsatı elde ettiler.

Seven Seven Six’in kurucu ortağı Katelin Holloway, finansman turu ile ilgili şunları söyledi:

“Doodles’ın NFT’lerin arkasındaki gerçek değeri ortaya çıkararak, içerik oluşturma ve deneyimleme şeklimizin bir sonraki dijital sınırını geliştirdiğine inanıyoruz. Doodles, blokzinciri aracılığıyla hikaye anlatımını yeniden tasarlayarak, etkileşim şeklini değiştiriyor”

Snoop Dogg, Justin Bieber, Future, Fat Joe, Gary Vee, Kygo, Diplo, Steve Aoki ve Pranksy gibi ünlü isimler Doodles koleksiyonerleri arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner