Yükleniyor...

ETH Kurucusu Vitalik Buterin, Bağışta Bulundu

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, yardım fonu UC San Diego'ya 15 milyon dolar USDC bağışladığı bildirildi.

vitalik

Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, yardım fonu UC San Diego’ya 15 milyon dolar USDC bağışladığı bildirildi.

ETH‘un kurucusu olarak bilinen Buterin, hayırseverlik adına faaliyetler yürüten UC San Diego’ya 15 milyon dolar USDC yardımda bulunduğu belirtildi. California San Diego Üniversitesi’nden (UCSD) 7 Mart tarihinde yapılan bir duyuruya göre, Balvi Filantropic Fund‘dan 15 milyon dolar değerinde USDC bağışı aldı. Bağış alınan kurum şuan için, ETH‘nin kurucu ortağı olan Vitalik Buterin tarafından yönetilmekte.

Buterin’in Gerçekleştirmiş Olduğu Bağış Tarihe Geçti

California San Diego Üniversitesi‘nin açıklamış olduğu bilgiler doğrultusunda gerçekleşen bu bağış, bir ABD üniversitesine yapılan en yüksek bağış olarak nitelendirildi. Buterin’in yardım fonuna gerçekleştirmiş olduğu bağış, “Değişen İklimde Hava Yoluyla Bulaşan Hastalıklar Meta-Enstitüsü’nün (The Airborne Institute)” açılması için kullanılacak.

Global anlamda devam eden ve yeni çıkan hastalıklar adına büyük bir yardımda bulunan Buterin, sadece kripto yatırımcısının değil herkesin takdirini kazanmış durumda. Ayrıca Buterin, Kahramanmaraş depremi felaketi için de ETH yardımında bulunarak Türkiye’ye destek olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner