Yükleniyor...

Ethereum Layer-2 Ağlarında Mayıs Ayında Ücret Artışları Yaşandı

Ethereum'un Layer-2 ağları, mayıs ayında ana ağ ücretlerinde yaklaşık 9000 Ethereum’a ulaşan bir artış yaşadı.

ethereum 1

Ethereum‘un Layer-2 ağları, mayıs ayında ana ağ ücretlerinde yaklaşık 9000 Ethereum’a ulaşan bir artış yaşadı.

Ethereum Layer-2’de yaşanan bu yoğunluk büyük ölçüde ana Ethereum ağındaki artan gaz maliyetlerine atfedilen artış, ocak ayında L2’ler tarafından ödenen toplam ücretlerden beş kat bir artışı temsil ediyor.

Ethereum Layer-2 Ağlarında 9000 Ethereum’a Yakın Ücret Artışı Yaşandı

Mayıs ayı, Ethereum Layer-2 ağları için önemli bir ay oldu çünkü ana Ethereum ağına geri veri ve güvenlik kanıtları yayınlama maliyetleri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9000 Ethereum’a yükseldi. Bu gelişme, verilere göre Ocak 2023’te L2 ağları tarafından ödenen toplam ücretlere göre beş katlık bir artışı temsil etmektedir.

ethereum

Arbitrum, Layer 2 sektöründe önde gelen katılımcı olarak ortaya çıktı. Ana ağ yayınlama ücretlerinde 4260 Ethereum veya yaklaşık 7,6 milyon dolarlık bir maliyete neden oldu. ZK-Rollup teknolojisine dayanan zkSync’in Era mainnet’i ise 4 milyon dolara tekabül eden 2250 Ethereum ile ikinci sırayı aldı. Özellikle zkSync Era, Optimism gibi başka bir popüler Layer-2 çözümünü performansta geride bıraktı. Bu ücret artışı, Ethereum ana ağındaki artan işlem ücretleriyle ilişkili olduğu görüldü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner