eToro, Dört Kripto Para Birimini Delist Edecek • Coinkolik
Yükleniyor...

eToro, Dört Kripto Para Birimini Delist Edecek

Yatırım şirketi eToro, 12 Temmuz 2023’ten itibaren Amerikalı müşterilerin dört farklı kripto para birimiyle ticaret yapmasının yasaklanacağını belirtti.

etoro

Yatırım şirketi eToro, 12 Temmuz 2023’ten itibaren Amerikalı müşterilerin dört farklı kripto para birimiyle ticaret yapmasının yasaklanacağını belirtti. 

Yatırım kuruluşu eToro yaptığı açıklamada, 12 Temmuz 2023’ten itibaren ABD’li müşterilerin ALGO, MANA, DASH ve MATIC için yeni işlem başlatamayacağını duyurdu. Şirket, delist işlemlerinin arkasındaki neden olarak hızla gelişen düzenleyici ortamı gösterdi. eToro 12 Haziran’da yaptığı açıklamada: “Son gelişmeler nedeniyle, ABD müşterileri için kripto teklifimizde bazı değişiklikler yapacağız. 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü saat 13:00’dan (TSİ) itibaren, ABD müşterileri artık ALGO, MANA, DASH ve MATIC için yeni pozisyon açamayacak. Müşteriler bu varlıklarda mevcut pozisyonlarını tutmaya ve satmaya devam edebilirler” ifadelerini kullandı. 

eToro’nun Aldığı Karar Yalnızca ABD Müşterileri İçin Geçerli Olacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

eToro’nun aldığı bu karar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase’e dava açmasının ardından geldi. 

ABD düzenleyici kurumu SEC, davalarında ALGO, MANA, DASH ve MATIC olmak üzere dört para birimini de menkul kıymet olarak tanımladı. Geçtiğimiz hafta MANA yüzde 24, DASH yüzde 25, ALGO yüzde 18,4 ve MATIC yüzde 22 oranında değer kaybetti. 

eToro yaptığı duyuruda, alınan kararın yalnızca Amerika Birleşik Devletleri merkezli müşterilerle ilgili olduğunu vurguladı. 

Şirket sözlerini şöyle sonlandırdı: “Kripto endüstirisinin geleceğini şekillendirmek ve sıradan yatırımcıların erişimini desteklemek için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmaya kararlıyız.” 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x