Yükleniyor...

Fas, Kripto Düzenlemelerini Kesinleştirdi

Fas Merkez Bankası (BAM) Başkanı Abdellatif Jouahiri, düzenlediği bir basın toplantısında kripto düzenlemelerine yönelik sinyal verdi.

Fas Kripto Duzenlemelerini Kesinlestirdi

Fas Merkez Bankası (BAM) Başkanı Abdellatif Jouahiri, düzenlediği bir basın toplantısında kripto düzenlemelerine yönelik sinyal verdi.

Kripto paraların düzenlenmesi ve denetlenmesi, 2023 yılının en önemli gündem maddelerinden birisi haline geldi. Birçok ülke, gerekli hukuksal süreçleri hızlandırmaya başladı. Özellikle ABD‘nin düzenleyicileri, yeni yılda da dijital varlıklar üzerinde yoğunlaşacak. Diğer taraftan Fas‘ta da hareketlilik göze çarptı. Fas Merkez Bankası Başkanı Abdellatif Jouahiri, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, düzenleyiciler ile planlı hareket edeceğini ifade etti. Jouahiri, kripto düzenlemelerine yönelik de sinyal verdi.

Fas, Kripto ve Genel Düzenlemeler Konusuna Odaklandı

Fas, ekonomi ve finans anlamında çalışmalarına hız verdi. Ülke yönetimi, bu yıl birçok düzenleme konusunda ilerlemeyi planlıyor. Fas Merkez Bankası (BAM), kripto düzenlemelerine odaklandı.

BAM Başkanı Abdellatif Jouahiri, piyasa katılımcıları ile toplantılar planladığını aktardı. Toplantılara, Fas Sermaye Piyasası Kurumu (AMMC), Sigorta Denetleme Kurumu ve Sosyal Güvenlik (ACAPS) gibi düzenleyici kurumlar da katılacak. 

Jouahiri‘ye göre BAM, belgeler üzerinde çalışırken Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası ile işbirliği yaptı. Daha önceki BAM raporlarında, dijital varlıklar üzerinde yoğunlaşılacağının mesajları verilmişti.

BAM‘ın taslağı, bir kripto tanımı sunacak ve yeniliği kısıtlamadan bireyleri korumayı amaçlayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x