Yükleniyor...

Ripple Beklentileri, XRP Fiyatı Boğayı Islıklıyor!

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davanın bu yıl sonuçlanması beklenilirken, XRP maksimalistleri boğayı ıslıklamaya başladı.

Rippleda Hareketlilik Var XRP Fiyati Bogayi Islikliyor

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davanın bu yıl sonuçlanması beklenilirken, XRP maksimalistleri boğayı ıslıklamaya başladı.

Kripto para piyasasında 2023, yeni umutlar ve yeni beklentiler ışığında başladı. Zorlu geçen 2022 yılının ardından, birçok kripto analistinden ardı ardına analizler gelmeye başladı. Çoğunluk, bu yılın umut verici geçeceğini ve toparlanmaların yaşanabileceğini düşünüyor. Ripple da bu yıl en merak edilen kripto projelerinden birisi oldu. Milyonlarca yatırımcı, Ripple ve SEC arasındaki davanın sonuçlanmasını bekliyor. Ripple‘ın zafer yılı olarak nitelendirilen 2023‘de, XRP fiyatı da boğayı ıslıklamaya başladı.

Ripple Davası, Ripple Geliştirmeleri ve XRP Fiyatı

Geçtiğimiz yılın sonlarında Ripple (XRP), birbirinden önemli geliştirmeler ile ön plana çıktı. Cüzdan, ve DApp geliştirmeleriyle dikkat çeken proje de XRP fiyatının akıbeti merak konusu oldu.

Ripple ve SEC arasında süregelen dava da karmaşık bir hale gelmeye başladı. Küresel kripto piyasası olası bir Ripple zaferini görürken, SEC tarafı pes etmeyi düşünmüyor. SEC, Ripple‘ın bir ceza alması ve menkul kıymet olarak görülmesini istiyor.

Birkaç SEC belgesinin oraya çıkması ve bunun mahkemede kullanılacak olması, kesin bir Ripple zaferi olarak görüldü. Ancak birkaç avukat, bu belgenin davayı etkileyecek kadar önemli olmadığını ileri sürdü.

Ripple Davasi Ripple Gelistirmeleri ve XRP Fiyati

Büyük bir çıkış yapan ve Bitcoin‘e bile rakip gösterilen Ripple, yıllardır üzerindeki negatif toprağı atmayı başaramadı. Bunun bir diğer nedeni, XRP tarafında süregelen olumsuz hava koşulları oldu. XRP, 3.5 dolara yakın bir seviyeden 0.35 dolara kadar düşüş yaşadı.

Ancak bu yılın, Ripple açısından artık işlerin yoluna gireceği ve yükselişin başlayabileceği bir yıl olacağı ileri sürülüyor. Birçok kripto analisti, davanın zaferiyle birlikte XRP tarafında bir boğa koşusu bekliyor. Bitboy lakaplı Ben Armstrong, Ripple‘ın davayı kazanacağını ve SEC başkanının istifa edeceğini iddia etti.

Son gelişmelere bakıldığında, SEC‘in gizlediği belgeler işe yaramadığı takdirde davanın seyri değişebilir. Yine de Ripple tarafı, davayı kaybetmesi halinde ABD‘den çıkacağını ve hizmetlerine devam edeceğini belirtti. Ancak SEC‘in kaybetmesi ve Ripple‘ın kazanması, kripto para piyasasında yeni bir döngüyü başlatabilir.

XRP Grafik Analizi, XRP Fiyatı Boğaları Üzerine Çekebilecek mi?

Birçok Twitter kullanıcısı, XRP fiyatının 2023 yılında canlanacağını ileri sürdü. Özellikle maksimalistler, XRP‘nin en yüksek zirve noktasına ulaşacağına inanıyor. Olası bir XRP zirvesi, diğer kripto para birimlerinin de boğa koşusuna başlamasını sağlayabilir.

Ancak güncel XRP durumuna bakıldığında, fiyatın ve grafiğin ilgi çekici olması ve boğaları ikna etmesi gerekiyor. Henüz ayı döngüsünde olan kripto piyasasında, XRP‘ye yeterli ilgi ve yatırım gelmedi. Gerçekçi bakıldığında, milyarlarca dolarlık piyasa değerine sahip olan XRP için işler kolay olmayacak.

Ripple (XRP) Coin Fiyatı

Ayrıca, bu gece yaşanan bir olay Ripple yatırımcılarını tedirgin etti. XRP, kapanış saatlerinde güçlü bir satış baskısı yedi ve 0.3 dolara iğne attı. Şok eden bu olayın ardından, iştahlı bir alım ile birlikte fiyat eski haline geri döndü. Birçok kişi bu durumu, kilitleri açılan 1 milyar adet XRP‘nin dolaşıma girmesine bağlıyor.

Ancak genel bir perspektiften bakıldığında, XRP fiyatının oldukça dip bölgede olduğu göze çarpıyor. Yıllardır XRP yatırımı yapan bir kullanıcı, bu fiyatı çok ucuz olarak değerlendirdi. Ancak Terra krizi ve FTX iflası, hiçbir kripto para biriminin garantisi olmadığını ortaya çıkardı.

Ripple (XRP) Grafik Analizi

XRP fiyatını tetikleyebilecek en önemli unsurun SEC ile süregelen dava olduğu söylenebilir. Bu davanın sonucunda Ripple zaferi yaşanırsa, XRP için kısada volatilite söz konusu olabilir. “Haberi al, beklentiyi sat” mantığı olarak nitelendirilen bu durum, boğaların gözüne girebilir. Boğaların ilgisini çekmemesi halinde, volatilitenin sonunda başarısız bir hareket söz konusu olabilir.

Diğer taraftan bakıldığında XRP, olası bir boğa koşusu için 1.5 dolarlık ve 2 dolarlık kaya gibi sağlam olan direnç noktalarını kırmak zorunda kalacak.

Grafiksel anlamda dip bölgede bulunan XRP, boğaları ıslıklamaya başladı. Uzun vadeden ziyade al-sat mantığıyla dönen kripto piyasasında, XRP için de destek ve direnç noktaları önem teşkil ediyor.

XRP, 0.3675 dolar seviyesinde bulunan direnç noktasını kırması halinde yükselişi sırtlayabilir. Bu direncin kırılması, XRP‘nin 0.3950 dolar seviyesinde yer alan direnç noktasına odaklanmasını sağlayabilir. Bu dirençlerin kırılması ve yükselişin sürmesi, boğaların vereceği desteğe ihtiyaç duyuyor. Son olarak XRP, kısada yer alan en güçlü direnç noktası 0.5’ye takılabilir. Bu seviyede ayıların direnci ağır basarsa geri çekilme öne çıkıyor.

Direnç noktalarını kırmak isteyen XRP, sosyal medyada yer alan beklentiler ve SEC davası ışığında boğaları ıslıklamaya başladı. Boğalar ise SEC‘in kaybedeceğinden emin olmayı bekliyor.

Diğer taraftan düşüş senaryosuna bakıldığında, gece saatlerinde 0.3 dolara düşüşü sağlayan iğne dikkat çekiyor. Bu nokta, XRP açısından önemli bir destek seviyesi haline geldi. Olası bir XRP düşüşünde, 0.3 doların korunması gerekebilir. Bu seviyenin kırılması halinde XRP, 0.285 dolara kadar gerileyebilir.

Sonuç olarak, XRP açısından hayaller ve beklentiler masada yer alıyor. SEC ile Ripple arasındaki davanın sona yaklaştığını söyleyen analistler, XRP‘nin 2023 yılına damga vuracağını öne sürüyor. Birçok kripto yatırımcısı, sonraki boğa döngüsünün XRP tarafından filizleneceğini düşünüyor. Ancak grafik açısından bakıldığında, XRP‘nin boğaları daha fazla ıslıklaması gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x