Yükleniyor...

FCA, Yeni Dijital Varlık Başkanını Atadı

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), yeni dijital varlık başkanını belirledi.

FCA Yeni Dijital Varlik Baskanini Atadi

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), yeni dijital varlık başkanını belirledi.

Kripto para sektörünün faaliyet alanları genişlemeyi sürdürürken, ülkeler dijital paralar aracılığıyla tüketici odaklı çalışmalar için değişiklikler yapıyor. Şu an bünyesinde 56 kripto şirketi bulunan FCA, dijital varlık başkanlık koltuğunda değişikliğe gitti.

FCA’ya Yeni Dijital Varlık Başkanı

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), Yeni Zelanda’daki Finansal Piyasalar Otoritesi’nin (FMA) eski fintech uzmanı Binu Paul‘u dijital varlık başkanı olarak atadı.

The Block’ta yer alan habere göre Binu Paul, Nisan ayından bu yana dijital varlık geçici başkanlık görevini elinde tutan Victoria McLoughlin’in yerini aldı.

İngiltere FCA Kripto Para

Paul, Yeni Zelanda’nın finansal hizmetler sektöründeki yeniliği destekleme çabalarına liderlik eden iki yıllık bir rolün ardından 11 Eylül’de FMA’dan ayrıldığını duyurdu. Daha önce, yatırım ve portföy yönetiminde bir kariyere sahip olan FMA’nın istihbarat ekibini yönetti.

FCA, hali hazırda, fintech teklifleri için bir test alanı olan Regulatory Sandbox ve yenilikçi finansal ürünler için bir basamak olan Innovative Pathways gibi programlar aracılığıyla düzenlenmiş yeniliği teşvik etmenin yollarını arıyor. FCA’nın dijital varlık başkanı olarak eski bir fintech uzmanının seçilmesi de bu konuda önemli adımlardan biri olarak öne çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x