Yükleniyor...
Sponsored

Fed Başkanı Enflasyonu Düşürmek İçin Çabalara Devam Edileceğini Söyledi

Fed Başkanı Jerome Powell, bugün yaptığı açıklamada Fed'in devam eden yüksek enflasyonla mücadelesine devam edeceğini söyledi.

FED Baskani Enflasyonu Dusurmek Icin Cabalarina Devam Edecegini Soyledi

Fed Başkanı Jerome Powell, bugün yaptığı açıklamada Fed’in devam eden yüksek enflasyonla mücadelesine devam edeceğini söyledi. Powell, faiz oranlarını bir süre keskin bir şekilde artırmaya devam edilmesinin muhtemel olduğunu da ekledi.

Fed Başkanı Yüksek Enflasyonla Mücadelenin Süreceğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fed Başkanı Jerome Powell bugün yaptığı açıklamada, enflasyon ile başa çıkmak için araçların güçlü bir şekilde kullanılacağını söyledi. Yıllık Jackson Hole politika konuşmasına çıkan Jerome Powell, acı bir şekilde yüksek faiz oranlarının muhtemelen bir süre daha devam edeceğini de sözlerine ekledi. Yüksek faiz artışlarının önümüzdeki dönemde enflasyonla mücadelede kullanılacak araçlardan biri olacağını aktardı.

Jerome Powell kararların, yüzde 2 enflasyon hedefi doğrultusunda geleceğini aktardı. Powell ayrıca, bu dönemde hane halkının biraz zorlanabileceğini de kabul etti.

Açıklamalar, enflasyonun Amerika’da zirve yapmış olabileceği iddiaları gündemdeyken geldi. Powell, dünyada yüksek enflasyonun yaygın olduğunun da altını çizdi. Ayrıca Powell, Fed’in bir veya iki aylık verilerle etkilenmeyeceğini de ekledi. Eylül ayında verilecek kararların önlerine gelecek verilere göre belirleneceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x